Odpowiednia pielęgnacja armatury łazienkowej i kuchennej

Przy odpowiedniej pielęgnacji, czyszczeniu i użytkowaniu armatura deante pozostanie w dobrym i funkcjonalnym stanie przez długi czas. Dłuższe przerwy w czyszczeniu mogą prowadzić do uporczywego zabrudzenia i uszkodzenia materiału. Jak pielęgnować i dbać o armaturę, aby jak najdłużej zachowała połysk?.

Jak pielęgnować armaturę deante?

Zaleca się, aby po każdym użyciu wytrzeć okucia do sucha miękką bawełnianą szmatką. Jeśli używane są ścierne lub szorstkie środki czyszczące, powierzchnia baterii szybko stanie się matowa. Regularna pielęgnacja delikatnymi środkami czyszczącymi jest znacznie lepszą opcją.

Do czyszczenia armatury nie nadają się środki czyszczące na bazie rozpuszczalnika lub kwasowe, odkamieniacze, ocet domowy i środki czyszczące z kwasem octowym, podobnie jak ścierne gąbki. Zamiast tego zaleca się czyszczenie płynem do mycia rąk lub wodą z mydłem. Należy pamiętać, że składniki środków czyszczących zmieniają się regularnie. W związku z tym najlepiej jest być na bieżąco ze składnikami produktów używanych w gospodarstwie domowym.

Wysokiej jakości armatura deante jest również podatna na osadzanie się mydła, balsamu i kamienia.

Jak uniknąć osadzania się kamienia?

Osadów z kamienia można uniknąć, regularnie wycierając armaturę deante do sucha, najlepiej po każdym użyciu. W życiu codziennym nie jest to jednak często możliwe. Z tego powodu producenci baterii oferują przyjazne dla środowiska środki do czyszczenia baterii, które są szczególnie odpowiednie do delikatnej pielęgnacji różnych powierzchni.

Usuwanie kamienia to agresywny proces dla baterii. Należy usuwać kamień tylko miejscowo i tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Kwasy są niezbędne jako składnik środków czyszczących do usuwania osadów wapiennych. Stężenie, czas ekspozycji i dokładne spłukanie zimną wodą, a następnie wytarcie do sucha ostatecznie decydują o zachowaniu wartości i trwale pięknej powierzchni. Do usuwania kamienia zaleca się środki czyszczące, które są wyraźnie przeznaczone do tego obszaru zastosowania.

Stosowanie środków czyszczących

Rozcieńczonym środkiem czyszczącym należy spryskać szmatkę i użyć go do wyczyszczenia baterii. Nigdy nie należy spryskiwać baterii bezpośrednio. Może to spowodować uszkodzenia. Jeśli kran jest lekko zabrudzony, należy go umyć płynnym płynem do mycia naczyń i natychmiast spłukać dużą ilością zimnej wody, a następnie wypolerować czystą bawełnianą szmatką.

Nie należy używać środków czyszczących zawierających kwas solny, mrówkowy lub octowy. Nawet pojedyncza aplikacja może spowodować znaczne szkody. Do czyszczenia armatury warto wybierać raczej łagodne i neutralne (pH 6,5-7,5) środki czyszczące.

Przed użyciem jakiegokolwiek środka czyszczącego trzeba zawsze zapoznać się z instrukcją na opakowaniu. Nie wolno używać ściernych gąbek do szorowania. Armatura deante zawsze powinna być czyszczona i płukana zimną wodą.

Więcej informacji znajdziesz na stronie armatura deante.