Modne i niebanalne łóżka

Zakup wygodnego łóżka to nie lada wyzwanie – olbrzymi wybór modeli sprawi, że podjęcie szybkiej decyzji będzie problematyczne. Łóżko powinno być przede wszystkim dopasowane do indywidualnych potrzeb, kolejno – do aranżacji przestrzeni. Jakie najciekawsze propozycje warto wziąć pod uwagę?

Łóżka piętrowe – sposób na lepsze zarządzanie przestrzenią

Bez wątpienia łóżka młodzieżowe piętrowe są jednymi z najciekawszych na polskim rynku. Łóżka takie mogą występować jako łóżka jednoosobowe lub dwuosobowe. W przypadku łóżek piętrowych jednoosobowych, to na górnej części umieszczony jest materac. Pod spodem zaś znajduje się wiele miejsca na biurko z szafką, czyli miejsce do nauki, czytania, odrabiania lekcji. Klasyczne łóżko piętrowe posiada dwa materace na dwóch różnych poziomach. Projektanci proponują również modele, w których tuż przy ziemi znajdują się wysuwane szuflady na pościel lub… dodatkowe, wysuwane łóżko! Łóżka takie tworzone są najczęściej z płyt meblowych o wysokiej odporności na odkształcanie czy ścieranie. Meble takie dedykowane są zarówno do pokojów dzieci, jak i nastolatków.

Łóżko kontynentalne – elegancja i wygoda w jednym

Łóżka kontynentalne są jednymi z najchętniej kupowanych w ostatnich latach. Łóżka takie przyciągają wzrok wyjątkowym designem, ale też przemyślaną konstrukcją. To co wyróżnia łóżka kontynentalne od klasycznych łóżek opartych na ramie to wysokość – łóżka takie są znacznie wyższe od klasycznych łóżek, co może być istotne dla osób starszych czy osób posiadających problemy z kręgosłupem. Łóżka kontynentalne posiadają dwa materace: główny i tzw. toper. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik może liczyć na iście królewski sen. Łóżka kontynentalne są uzupełniane o wysokie zagłówki – taki dodatek sprawia, że wieczorami możliwe jest wygodne czytanie czy oglądanie TV.