Jakie pergole tarasowe cieszą się największym zainteresowaniem wśród klientów?

Pergole tarasowe to nowoczesne i sprawdzone rozwiązanie, z którego skorzystało już mnóstwo osób. Dzięki temu domownicy zyskują nowe miejsce, a dom staje się piękniejszy. W Polsce jest wiele firm, które oferują przeróżne konstrukcje na taras. Trzeba jednak przyznać, że klienci chcą postawić na trwałą, niezawodną i co najważniejsze, bezpieczną pergolę, która posłuży im przez wiele lat. Jaki model jest najlepszy? Odpowiedź poniżej.

Co warto wiedzieć przed rozpoczęciem poszukiwań?

Wiele osób myśli, że pergole tarasowe najlepiej sprawdzą się u osób, które posiadają przestronne ogrody i duże tarasy. W praktyce okazuje się, że nawet na małe tarasy w bliźniakach i szeregowcach można stworzyć wyjątkową konstrukcję, która doskonale będzie ochraniać przed słońcem, deszczem oraz przed wścibskimi sąsiadami. Wystarczy postawić na model, który dobrze będzie dopasowany do domu i który będzie wykonany z najlepszych, trwałych materiałów. Dzięki temu, użytkownicy nie będą musieli rozmontowywać pergoli przed zimą.

 

 

Stalowa, aluminiowa i szklana pergola

Najlepiej postawić na pergole tarasowe wykonane ze stali lub ze szkła, gdyż nie trzeba ich przed każdym sezonem konserwować i można być pewnym, że doskonale będą prezentować się nawet po kilku latach użytkowania. Osoby, które chcą korzystać z takiego miejsca przez cały rok, a nie tylko w sezonie obowiązkowo powinny wybrać pergole z zadaszeniem i z zabudowanymi bokami. Stelaże wykonane z aluminium lub metalu są w tym przypadku strzałem w dziesiątkę. Do tego można wybrać szklany dach, aluminiowe panele lub zadaszenie wykonane ze specjalnej wodoodpornej tkaniny, by nawet w deszczowe i wietrzne dni można było wypić kawę na tarasie. Nie bez znaczenia jest również to, jak jest montowana tego typu konstrukcja. Na rynku można znaleźć pergole tarasowe, które montowane są do ściany domu, między ścianami, jak i wolnostojące. Pergole przyścienne idealnie pasują na tarasy niewielkie w domkach bliźniakach i w szeregowcach. Pergole wolnostojące efektownie ozdabiają ogród, gdyż najlepiej prezentują się, gdy są oddalone od domu przynajmniej na kilkanaście metrów.

 

 

Na czym zależy klientom?

Zainteresowani pergolami tarasowymi szukają modeli, które są funkcjonalne i niezwykle efektowne. Firmy produkujące tego typu zadaszenia na taras doskonale o tym wiedzą i coraz częściej tworzą konstrukcje, które skutecznie chronią przed słońcem i deszczem oraz zapewniają bezpieczeństwo osobom, które tam przebywają. Dodatkowo można je efektownie zaaranżować i tym samym stworzyć miejsce, które doskonale zastąpi salon. W takim miejscu można bowiem miło spędzać czas z rodziną, jak i urządzać imprezy dla przyjaciół. Fani spędzania czasu pod pergolą tarasową z czasem instalują ogrzewanie i urządzają tak, by było to miejsce przytulne i bardzo klimatyczne. Można stworzyć na tarasie również ogród zimowy, w którym nie będzie brakować wygodnych mebli oraz bujnej roślinności. Montaż takiej pergoli warto powierzyć fachowcom, którzy szybko i sprawnie postawią konstrukcję oraz podpowiedzą, jak o nią dbać, by niezawodnie służyła klientom przez wiele lat.

 

Artykuł powstał przy współpracy z ekspertami SURMA – pergole śląsk