Dzbanek filtrujący  

Dzbanek filtrujący wodę jest niezwykle przydatnym akcesorium, które znajdzie miejsce w dosłownie każdym domu. Z pewnością będzie użytkowany – wystarczy tylko kilka dni na ,,przestawienie się” z wody butelkowanej na wodę kranową, a później żaden domownik nie będzie czuł najmniejszej różnicy! Wszystko za sprawą urządzenia jakim jest dzbanek filtrujący z dodatkiem sprawnego filtra.

 

Dzbanek filtrujący – jak poprawia jakość wody?

 

Przede wszystkim warto wspomnieć, że tak dokładnie to filtr, który posiada dzbanek filtrujący ma za zadanie oczyszczanie wody kranowej z pestycydów, chloru czy metali ciężkich, które bywają zamknięte w strukturze wody. Dobrze zamontowany filtr posiada w swojej budowie węgiel aktywny, który jest głównym elementem odpowiedzialnym za oczyszczanie wody kranowej. To absorbent, który pochłania w swojej strukturze drobinki zamykające w swoim wnętrzu wcześniej wspomniane zanieczyszczenia. Zbudowany jest w postaci kuleczek ze względu na zwiększenie powierzchni chłonnej. Mimo wszystko nawet najwyższej jakości węgiel aktywny ma ograniczone możliwości chłonne i po kilku tygodniach użytkowania należy go wymienić.

 

Dzbanek filtrujący wraz z filtrem również bardzo sprawnie zmiękcza wodę co jest niezwykle ważne z perspektywy korzystania z urządzeń AGD takich jak ekspresy do kawy czy też czajniki elektrycznie. Twarda woda, która w Polsce jest codziennością potrafi wytrącać się w postaci osadu zwanego kamieniem. Niestety kamień jest na tyle problematyczny, że potrafi realnie utrudnić funkcjonowanie sprzętów tego typu sprawiając, że pobierają więcej prądu bądź produkują niższej jakości napoje.

 

Podsumowanie

 

Aby ochronić swoje zdrowie oraz kondycję własnych artykułów gospodarstwa domowego warto jest zainwestować w dobrej jakości dzbanek filtrujący wraz z dobrze dobranymi filtrami. Dobór filtrów jest bardzo ważny – źle zakupione filtry mogą nie pasować do własnego dzbanka przez co będą po prostu bezużyteczne. Dlatego zawsze przed zakupem należy sprawdzić kompatybilność na linii filtry – dzbanek filtrujący.