Zestawy ułatwiające zaśnięcie – dlaczego działają

Poszukujesz naturalnego sposobu na spokojny, pełny sen przez całą noc? Sprawdź specjalne zestawy ułatwiające zaśnięcie od Tisserand, które dzięki swoim właściwościom pomagają w przezwyciężeniu np. stresu.

Zdrowy sen to podstawa zdrowia psychicznego i fizycznego

Często jednak mamy z nim duże problemy. Chodzimy niewyspani, markotni i niechętnie podejmujemy nawet rutynowe, codzienne czynności. Co może nam pomóc zasnąć? Odpowiednia kompozycja olejków eterycznych i lepsza wieczorna rutyna.

Zazwyczaj są to 3 buteleczki, w których znajdziemy odpowiednie olejki eteryczne, przeznaczone do użytku zewnętrznego. Zazwyczaj są to trzy najskuteczniejsze olejki eteryczne, przydatne podczas wieczornej rutyny. W zestawie znajdziemy więc mieszankę lawendy, drzewa sandałowego oraz jaśminu. Co ważne, każda z tych mieszanek została tak skomponowana, aby sprawdzić się w innych czynnościach. Pierwszą z nich jest relaksacyjny masaż, który jak nic nie wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie. Może też mieć charakter terapeutyczny, gdy doskwiera nam stres, ból pleców, szyi i innych części ciała. Masaż rozluźnia mięśnie, niweluje napięcie oraz jednocześnie pobudza nasze ciało do efektywniejszego funkcjonowania. To świetny sposób na wieczorny relaks, ale równie dobrze możemy tak przygotowany olejek stosować w dzień.Jeśli jednak nie mamy czasu na masaż i chcemy skorzystać z dobrodziejstw olejków eterycznych tuż przed snem, to w zestawie znajdziemy olejek w formie mgiełki. Możemy ją nanieść na poduszkę, co sprawi, iż ta będzie delikatnie pachnieć i powoli uwalniać swoje właściwości uspokajające i relaksujące. Trzecia buteleczka to już bardziej skoncentrowana mieszanka. Tu możemy nakładać po kropki lub dwóch na konkretne punkty, np. nadgarstki, szyję, klatkę piersiową. W ten sposób również przez całą noc będziemy wdychać piękne zapachy olejków i cieszyć się głębokim i spokojnym snem.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://www.profimed.com/inne-aromaterapia-c3908

Olejki to nie wszystko

Pamiętajmy jednak, iż stosowanie olejków eterycznych nie przyniesie skutku, jeśli nie zadbamy choćby minimalnie o higienę snu. Co przez to rozumieć? Przede wszystkim mowa tutaj o naszych uzależnieniach od ekranów – monitorów i telefonów. Minimum pół godziny przed pójściem spać powinniśmy wszystko wyłączyć, ponieważ białe światło ekranów męczy nasz wzrok i sugeruje naszemu mózgowi, iż jest dzień. Co najmniej 2 godziny powinno dzielić nasz sen od ostatniego posiłku – to także jest niezwykle istotne, podobnie jak odpowiednia poduszka, sprawne łóżko i ciche, przytulne pomieszczenie w którym śpimy.

About the author

Related

http://schuh-wetsch.org https://holard.net https://szalonypodroznik.pl