Z jakich tworzyw wykonywane są meble ogrodowe? Poznaj ich zalety!

Kupno mebli ogrodowych obecnie to nie lada wyzwanie – wszystko za sprawą producentów, którzy co sezon oferują nam nowe rozwiązania, projekty, wzory. Nierzadko wchodząc do sklepów z wyposażeniem ogrodowym nie wiemy, jakie produkty okażą się najlepsze dla naszego balkonu czy tarasu. Warto z bliska przyjrzeć się oferowanym meblom i podjąć świadomą decyzję!

Drewno – trwałość i solidność

Jeszcze do niedawna to właśnie drewno było jednym z najbardziej pożądanych materiałów do tworzenia mebli ogrodowych. Nie powinno to dziwić – odporne na uszkodzenia, zabezpieczone przed działaniem zmiennych warunków atmosferycznych. Drewno doskonale sprawdza się w przestronnych ogrodach czy na tarasach – posiada swoją wagę, przez co nie tylko trudno zmieniać jego położenia, ale i może optycznie obciążać przestrzeń. Meble drewniane powoli wypierane są przez produkty wykonane ze znacznie lżejszych materiałów, np. aluminium.

Meble aluminiowe

Meble aluminiowe to hit ostatnich sezonów – projektanci dbają o to, aby były one oryginalne, schludne i eleganckie. Meble te tworzone są z lekkiego aluminium, przez co ich przenoszenie czy zmiana położenia nie sprawia żadnego problemu. Producenci dbają o to, aby meble te były odpowiednio zabezpieczone przed wnikaniem wilgoci. Jako nabywcy możemy być pewni, że nie pojawi się na nich rdza czy inne naloty. Aby dodatkowo podnieść poziom komfortu możemy zakupić do nich dodatkowe miękkie poduchy.

meble ogrodowe

Zestaw Barcelona

Meble technorattanowe

Meble technorattanowe inspirowane są pnączami rattanu, z których dawniej wyplatano nie tylko meble, ale i kosze, skrzynki. Wraz z zagrożeniem tego gatunku rośliny zaczęto poszukiwać alternatywy. Technorattan okazał się strzałem w dziesiątkę. Ten rodzaj włókien syntetycznych do złudzenia przypomina klasyczny rattan, posiada jednak znacznie wyższą trwałość, odporność na uszkodzenia.
Źródło fotografii: gardenspace.pl.

About the author

Related

http://adoptastate.org http://balltraps.com http://aahasc.org/wygodne-i-funkcjonalne-lezaki-na-taras/