Xiaomi Redmi Note 8 Pro – recenzja

Redmi Note 8 Pro to bardzo wydajny i szybki telefon z dobrym wyświetlaczem. Jego pamięć wewnętrzna, jak i bateria także stoją na wysokim poziomie. Niewątpliwie warto się nim zainteresować, bo jest on w stanie zadowolić nawet najbardziej wymagających klientów. W podjęciu ostatecznej decyzji pomoże Ci ta recenzja.


Dowiesz się z niej:

  • Jak w przypadku Xiaomi Redmi Note 8 Pro prezentują się obudowa i ekran?
  • Co można powiedzieć o podzespołach telefonu?
  • Jaka jest jakość aparatu w Redmi Note 8 Pro?

 

Redmi Note 8 Pro – obudowa i ekran

Z przedniej i tylnej strony telefonu Redmi Note 8 Pro zastosowano Gorilla Glass 5, natomiast boczne ramki wykonano z aluminium. Tylna wysepka z czytnikiem linii papilarnych oraz trzema aparatami jest nieco podatna na zarysowania, jednak całość odznacza się dużą odpornością na większość uszkodzeń.

 

Ekran Xiaomi Redmi Note 8 Pro ma 6,53 cala. Zastosowano w nim rozdzielczość wynoszącą 2340 × 1080 pikseli oraz proporcje 19,5:9. Takie parametry dają całkiem zadowalające zagęszczenie pikseli – wynoszące 409 ppi. Barwy są bardzo żywe – dodatkowo w opcjach możemy dostosować je w stronę profilu cieplejszego lub chłodniejszego.

Xiaomi Redmi Note 8 Pro – podzespoły i wydajność

Warto już na początku zaznaczyć, że wydajność omawianego modelu stoi na bardzo wysokim poziomie. Redmi Note 8 Pro działa płynnie, nawet jeśli uruchomionych jest na nim wiele aplikacji jednocześnie. Z powodzeniem obsłuży także najnowsze gry w wysokich ustawieniach – jak np. Call of Duty: Mobile.

 

Zasługą takiego stanu rzeczy są: procesor MediaTek Helio G90T oraz 6 GB pamięci RAM. Oprócz tego telefon sprawnie zarządza swoimi zasobami – między innymi dzięki optymalizacji wynikającej z nakładki MIUI 10. Inną zaletą, którą warto podkreślić, jest brak problemu z nadmiernym przegrzewaniem się smartfona podczas intensywnego użytkowania.

 

Jeśli zaś mowa o pamięci wewnętrznej, to omawiany model występuje na rynku w kilku wariantach, w których wynosi ona 64 GB, 128 GB oraz 256 GB. Najpopularniejsze na rynku są dwie pierwsze wersje, określane jako Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6/64 GB oraz Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6/128 GB. W telefonie zastosowano hybrydowy dual SIM, dlatego jeden ze slotów można wykorzystać na dodatkową kartę pamięci.

 

Pojemność baterii wynosi 4500 mAh. W trakcie zwykłego korzystania z urządzenia akumulator pozwoli telefonowi pracować nawet do 2 dni. W przypadku intensywniejszego użytkowania czas ten zostanie skrócony do ok. 5–10 godzin.

Xiaomi Redmi Note 8 Pro – aparat

Telefon został wyposażony w cztery aparaty z tyłu. Trzy z nich zostały umieszczone w pionowym pasku, razem z czytnikiem linii papilarnych. Na szczególną uwagę zasługuje aparat podstawowy – 64 Mpix, f/1.9, 1/1,7”. Parametry aparatu z przodu wynoszą 20 Mpix, f/2.0. Maksymalna jakość nagrywanego video to 4K przy 30 klatkach na sekundę. Oprócz tego w Xiaomi Redmi Note 8 Pro dostępny jest także tryb slow motion, który rejestruje obraz w 480 klatkach na sekundę przy jakości 720p.

 

Zdjęcia wykonywane w rozdzielczości 64 Mpix odznaczają się naprawdę świetną jakością – ich szczegółowość, zakres tonalny i ostrość robią duże wrażenie. Walory mogą jednak nieco spaść w przypadku trudnych warunków oświetleniowych. Sam aparat do selfie sprawuje się przyzwoicie.

 

Xiaomi Redmi Note 8 Pro prezentuje się jako świetny telefon, zwłaszcza biorąc pod uwagę stosunek ceny do jakości. Jeśli chcesz znaleźć egzemplarz dla siebie, zajrzyj tutaj.

Previous article

Produkcja przemysłowa

About the author

Related