Xiaomi Redmi Note 8 Pro – recenzja

Redmi Note 8 Pro to bardzo wydajny i szybki telefon z dobrym wyświetlaczem. Jego pamięć wewnętrzna, jak i bateria także stoją na wysokim poziomie. Niewątpliwie warto się nim zainteresować, bo jest on w stanie zadowolić nawet najbardziej wymagających klientów. W podjęciu ostatecznej decyzji pomoże Ci ta recenzja.


Dowiesz się z niej:

  • Jak w przypadku Xiaomi Redmi Note 8 Pro prezentują się obudowa i ekran?
  • Co można powiedzieć o podzespołach telefonu?
  • Jaka jest jakość aparatu w Redmi Note 8 Pro?

 

Redmi Note 8 Pro – obudowa i ekran

Z przedniej i tylnej strony telefonu Redmi Note 8 Pro zastosowano Gorilla Glass 5, natomiast boczne ramki wykonano z aluminium. Tylna wysepka z czytnikiem linii papilarnych oraz trzema aparatami jest nieco podatna na zarysowania, jednak całość odznacza się dużą odpornością na większość uszkodzeń.

 

Ekran Xiaomi Redmi Note 8 Pro ma 6,53 cala. Zastosowano w nim rozdzielczość wynoszącą 2340 × 1080 pikseli oraz proporcje 19,5:9. Takie parametry dają całkiem zadowalające zagęszczenie pikseli – wynoszące 409 ppi. Barwy są bardzo żywe – dodatkowo w opcjach możemy dostosować je w stronę profilu cieplejszego lub chłodniejszego.

Xiaomi Redmi Note 8 Pro – podzespoły i wydajność

Warto już na początku zaznaczyć, że wydajność omawianego modelu stoi na bardzo wysokim poziomie. Redmi Note 8 Pro działa płynnie, nawet jeśli uruchomionych jest na nim wiele aplikacji jednocześnie. Z powodzeniem obsłuży także najnowsze gry w wysokich ustawieniach – jak np. Call of Duty: Mobile.

 

Zasługą takiego stanu rzeczy są: procesor MediaTek Helio G90T oraz 6 GB pamięci RAM. Oprócz tego telefon sprawnie zarządza swoimi zasobami – między innymi dzięki optymalizacji wynikającej z nakładki MIUI 10. Inną zaletą, którą warto podkreślić, jest brak problemu z nadmiernym przegrzewaniem się smartfona podczas intensywnego użytkowania.

 

Jeśli zaś mowa o pamięci wewnętrznej, to omawiany model występuje na rynku w kilku wariantach, w których wynosi ona 64 GB, 128 GB oraz 256 GB. Najpopularniejsze na rynku są dwie pierwsze wersje, określane jako Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6/64 GB oraz Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6/128 GB. W telefonie zastosowano hybrydowy dual SIM, dlatego jeden ze slotów można wykorzystać na dodatkową kartę pamięci.

 

Pojemność baterii wynosi 4500 mAh. W trakcie zwykłego korzystania z urządzenia akumulator pozwoli telefonowi pracować nawet do 2 dni. W przypadku intensywniejszego użytkowania czas ten zostanie skrócony do ok. 5–10 godzin.

Xiaomi Redmi Note 8 Pro – aparat

Telefon został wyposażony w cztery aparaty z tyłu. Trzy z nich zostały umieszczone w pionowym pasku, razem z czytnikiem linii papilarnych. Na szczególną uwagę zasługuje aparat podstawowy – 64 Mpix, f/1.9, 1/1,7”. Parametry aparatu z przodu wynoszą 20 Mpix, f/2.0. Maksymalna jakość nagrywanego video to 4K przy 30 klatkach na sekundę. Oprócz tego w Xiaomi Redmi Note 8 Pro dostępny jest także tryb slow motion, który rejestruje obraz w 480 klatkach na sekundę przy jakości 720p.

 

Zdjęcia wykonywane w rozdzielczości 64 Mpix odznaczają się naprawdę świetną jakością – ich szczegółowość, zakres tonalny i ostrość robią duże wrażenie. Walory mogą jednak nieco spaść w przypadku trudnych warunków oświetleniowych. Sam aparat do selfie sprawuje się przyzwoicie.

 

Xiaomi Redmi Note 8 Pro prezentuje się jako świetny telefon, zwłaszcza biorąc pod uwagę stosunek ceny do jakości. Jeśli chcesz znaleźć egzemplarz dla siebie, zajrzyj tutaj.

Previous article

Produkcja przemysłowa

About the author

Related

ortodoncja katowice Dentysta w krakowie