Wygodny strój dla jeźdźca

Szukając idealnej dyscypliny sportu dla siebie warto rozważyć różne opcje i zastanowić się, jakie są nasze zainteresowania i oczekiwania względem aktywności fizycznej. Czy zależy nam na utracie zbędnych kilogramów? A może chcemy wyrzeźbić sylwetkę i wzmocnić mięśnie? Wśród licznych propozycji warto rozważyć naukę jazdy konnej. Sport ten z roku na rok przyciąga coraz więcej osób!

Dlaczego warto postawić na jazdę konną?

Jazda konna jest sportem, który mogą uprawiać zarówno dzieci, młodzież, osoby dorosłe czy starsze – nie jest istotna doskonała kondycja, a chęci do nauki. Szukając idealnego miejsca do nauki jazdy konnej warto odwiedzić ośrodki jeździeckie w naszej okolicy i przekonać się, które z nich faktycznie oferują nam szkolenia z instruktorem. Podczas pierwszych godzin nauki dowiemy się, w jaki sposób prawidłowo przygotować konia do jazdy, jakie elementy stroju są niezbędne podczas jazdy. Instruktor będzie korygował nasza postawę i sylwetkę podczas pierwszych godzin jazd, z czasem zaproponuje nam jazdę w terenie.

Jak ubrać się na jazdę konną?

Podczas pierwszych jazd nie wymaga się od uczniów profesjonalnego stroju – obowiązkowy jest jednak toczek, czyli kask, który będzie chronił naszą głowę w trakcie ewentualnych upadków z końskiego grzbietu.

Decydując się na kontynuowanie lekcji jazdy konnej warto jednak pomyśleć o odpowiednim stroju. Jednym z elementów są spodnie do jazdy konnej, czyli po prostu bryczesy. Wygodne i elastyczne bryczesy pozwolą na zachowanie komfortu podczas długich godzin jazdy – są one wykonane z materiałów o podwyższonej odporności na ścieranie, a jednocześnie pozwalają na swobodną wymianę powietrza. Bryczesy mogą posiadać dodatkowy pas silikonowy, który sprawia, że znacznie pewniej utrzymujemy się w siodle, szczególnie podczas wykonywania skoków. Istotne są również buty – wśród najchętniej wybieranych wymienia się sztyblety, które chronią kostki.

 

 

About the author

Related

http://robobat-polska.pl http://absenting.com.pl http://etc-sa.com/czy-do-rozprawy-rozwodowej-mozemy-sie-przygotowac/