Wybór butów motocyklowych

Wybór butów dla motocyklisty nie jest prosty – producenci co chwilę zaskakują nas nowymi modelami, odznaczającymi się nie tylko ciekawymi kolorami, ale i nowoczesnym designem. Warto jednak pamiętać, że kupując tego rodzaju produkt musimy kierować się przede wszystkim wygodą i bezpieczeństwem. Na co zwracać uwagę podczas zakupów?

Rodzaje butów motocyklowych

W sklepach z odzieżą motocyklową znajdziemy wiele modeli obuwia motocyklowego, dla pań i panów, jak i podzielonego na konkretne dyscypliny. Inne buty kupi osoba jeżdżąca na motocyklu krosowym, inne na motocykl torowy, jeszcze inne do jazdy na motocyklu turystycznym. Dobór obuwia ze względu na typ jazdy jest bardzo ważny!
Obuwie motocyklowe wykonywane jest z różnorodnych skór naturalnych – są one niezwykle trwałe, odporne na działanie wilgoci, wody, zabrudzenia. Skóry są odporne na uszkodzenia, ścieranie – w przypadku wypadku doskonale ochronią nogę. Co zwraca uwagę to fakt, że obuwie motocyklowe może mieć różnorodną wysokość. To również wynika z rodzaju aktywności. Wysokie obuwie motocyklowe zalecane jest przede wszystkim podczas jazdy na torze czy agresywnej jazdy poza miastem. Niższe buty odpowiednie są do jazdy po mieście. W przypadku motocyklistów crossowych stosują oni buty za kostkę oraz specjalistyczne ochraniacze na golenie.
Obuwie motocyklowe posiada liczne wzmocnienia, mające na celu podniesienie bezpieczeństwa motocyklisty. Wzmocnienia znajdują się na palcach oraz na piętach – w razie upadku części te są najbardziej narażone na uszkodzenie. Obuwie motocyklowe posiada gumową podeszwę, dla lepszej przyczepności. Motocyklista musi operować lewą nogą podczas zmiany biegów – znajduje się tam sprzęgło. Również pasażer doceni gumową podeszwę – trzyma on nogi na specjalnych podnóżkach, guma pozwala zaś na lepsze podparcie i stabilizację.
Sklep motoryzacyjny Eport2000 oferuje wiele interesujących gadżetów dla motocyklistów.

About the author

Related