Wózki spacerowe dla dzieci – na co zwracać uwagę podczas kupna?

Wózek spacerowy to jeden z niezbędnych elementów wyposażenia dla młodych rodziców. Lekki i zwrotny wózek to idealny towarzysz codziennych spacerów z dzieckiem. Obecnie topowi producenci oferują nam wózki spacerowe całoroczne, które doskonale sprawdzają się zarówno w okresie gorącego lata, jak i zimą. Na co zwracać uwagę podczas wyboru wózka spacerowego? Jakie zagadnienia powinny być dla nas priorytetowe?

Idealny wózek spacerowy dla dziecka

Podczas poszukiwania idealnego wózka spacerowego rodzice dziecka zwracają zazwyczaj największą uwagę na design i kolorystykę. Wiele modeli faktycznie odzwierciedla najnowsze trendy w modzie. Wózki spacerowe dla dzieci powinny być jednak przede wszystkim bezpieczne i wygodne dla malucha. Najczęściej stosowane zabezpieczenia to pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, barierka oraz dodatkowy pas krokowy, hamulec. Dla większej wygody malucha wózki spacerowe dla dzieci  posiadają również regulowany podnóżek.

Bardzo ważne są materiały i tworzywa. Rama wózka powinna być jednocześnie stabilna i lekka. Trwałość ramy zagwarantuje nam, że z czasem konstrukcja nie będzie się wyginać, łamać, koślawić. Zastosowanie lekkich stopów do stworzenia stelaża pozwoli na łatwe i bezproblemowe prowadzenie wózka. Również koła zasługują na uwagę – w topowych modelach przednie koła posiadają oś obrotu 360 stopni oraz blokadę.

Wózek spacerowy dostosowany do wygody dziecka i rodzica

Projektanci wózków nie zapominają o wygodzie rodziców czy opiekunów. Lekkie wózki spacerowe złożyć można z łatwością – dzięki temu możliwe jest umieszczenie wózka w bagażniku samochodu. Dla większe wygody nowoczesne wózki uzupełniane są również o kosze na zakupy czy zapinane na zamek błyskawiczny torby. Dzięki nim podczas spaceru możemy mieć wszystkie niezbędne przybory pod ręką.

 

 

About the author

Related