Wietrzenie pomieszczeń pracowniczych

W zakładach przemysłowych, przetwórczych czy fabrykach konieczna jest stała kontrola bezpieczeństwa pracowników. Dotyczy to przede wszystkim hal produkcyjnych, gdzie mogą zbierać się toksyczne opary, wyziewy czy też gromadzić się gazy wybuchowe. Jak dbać o bezpieczeństwo osób zatrudnionych?

Kontrole BHP

W pierwszej kolejności hala czy pomieszczenie musi podlegać stałemu nadzorowi inspektora BHP. Jest on upoważniony do tworzenia notatek i uwag związanych z wszelkimi niedociągnięciami w wyposażeniu czy budowie pomieszczenia. Inspektor zwraca uwagę na odpowiednią wentylację oraz wszelkie zabezpieczenia. Inspektor może zarządzić zmiany związane z dodatkowymi wywietrznikami czy obecnością gaśnic proszkowych.
Co mogą zrobić sami przedsiębiorcy? Najczęściej stosują oni specjalistyczne wentylatory.
Wentylatory są dedykowane do pomieszczeń o zmiennej temperaturze, również tych, gdzie istnieje możliwość gromadzenia się gazów wybuchowych czy trujących. Zadaniem wentylatorów jest stałe mielenie powietrza oraz zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. Wiatraki tworzone są z trwałych materiałów: są one przystosowane do pracy w niskich i wysokich temperaturach. Dodatkowo powierzchnia urządzenia pokryta jest lakierem proszkowym, co zabezpiecza go przed rdzą.
O wentylatorach dowiesz się więcej na planetfan.plwiatraki, przemysłwiatraki, przemysłWietrzenie pomieszczeń pracowniczych, wiatraki, przemysł, wiatraki, przemysłWietrzenie pomieszczeń pracowniczych, wiatraki, przemysł, wiatraki, przemysł

About the author

Related