Wanny w łazience

Wybór odpowiedniej wanny czasami może okazać się nie lada kłopotem. Oferty sklepów wcale tym nie pomagają przedstawiając szeroką gamę produktów gotowych od ręki. Na sam wybór wanny ogromny wpływ ma wiele czynników.

Jakie czynniki wpływają na wybór wanny?

Istnieje kilka kryteriów, którymi powinniśmy kierować się wybierając wannę do swojej łazienki. Przede wszystkim musimy ocenić nasze możliwości z zakresu powierzchni. Im większa dysponujemy tym łatwiej będzie dostosować wannę.

Dopasowanie kształtu do ścian nie powinno z pozoru tworzyć żadnych problemów. Niestety w rzeczywistości jest inaczej. Jeśli zależy nam na czasie, a wanna powinna przylegać do ściany odpowiednim segmentem będą wanny prostokątne. Jeśli natomiast wanna ma być ustawiona centralnie warto zastanowić się nad eleganckimi i ponadczasowymi wannami o zaokrąglonych kształtach.

Nie bez znaczenia jest także ogólny wystrój wnętrza. Dlatego najczęściej do wyboru są wanny w jasnej kolorystyce, białej, gdyż najłatwiej jest je wpasować w styl. Niekiedy jednak możemy pozwolić sobie na ekstrawagancki charakter wanny i wybrać kolorową.

Rodzaje wanien ze względu na kształt.

Najpopularniejszymi i najczęściej wybieranymi są wanny prostokątne. Od lat stanowią podstawowe wyposażenie każdej łazienki. Są niezwykle praktyczne oraz funkcjonalne co dodatkowo zachęca do ich wyboru. Ponadto można w nich umieścić mocowane na brzegach specjalne siedziska dla osób schorowanych.

Innym chętnie wybieranym kształtem są wanny owalne. Wszystko dlatego, że wprowadzają do łazienki elegancki styl. Być może nie są zbyt praktyczne jednak stanowią idealne zwieńczenie eleganckiego wystroju łazienki będąc stawianymi w ich centralnej części na ozdobnych nóżkach.

Wanny narożnikowe to praktycznie to samo co wanny prostokątne z tą różnicą, że jak sama nazwa mówi – stawiane są w narożnikach. Mimo tego także są funkcjonalne. Przeważnie montuje się je stosunkowo nisko dzięki czemu mogą z nich korzystać także osoby starsze i dzieci.

Wykończenie ma znaczenie

Najczęściej i najchętniej wykorzystywanym materiałem do produkcji wanien są tworzywa sztuczne. Są ogólnodostępne, tanie i lekkie przez co ludzie chętnie je kupują.

Wykończenie z kamienia, drewna czy szkła wprowadza do domu niebywały luksus. Takie wanny są niezwykle drogie. Charakteryzują się wysoką odpornością na różnego rodzaju uszkodzenia czy środki chemiczne oraz świetnie podtrzymują ciepło wody przez dłuższy czas.

Innymi materiałami, którymi są wykorzystywane do produkcji wanien to konglomeraty.

About the author

Related

ortodoncja katowice chirurg stomatolog Kraków