Urządzamy przedpokój – od czego zacząć?

Przedpokoje uważane są za pomieszczenia problematyczne – najczęściej posiadają nietypowe kształty, dodatkowo również nie mają dostępu do naturalnego światła. To sprawia, że trudno jest je zaaranżować z pomysłem i jednocześnie nie przytłoczyć pomieszczenia optycznie. Na szczęście architekci wnętrz podpowiadają, jak zrobić to z głową i sprawić, by przedpokój witał naszych gości od samego progu!

Kolorystyka, dodatki

Podstawą jest dobranie odpowiedniej kolorystyki – stawiajmy na jasne kolory ścian, mebli oraz chłodne odcienie żarówek. Dzięki temu uda nam się optycznie powiększyć pomieszczenie. Zdecydowanie unikajmy deseni na ścianach, a jeśli już – niech będą one jak najmniejsze. Z pewnością dobrym rozwiązaniem będzie również zastosowanie dodatkowego lustra, które pozwoli na przeglądanie się przed wyjście. W przedpokoju nie może zabraknąć wieszaka – kiedy do dyspozycji mamy niewielkie pomieszczenia zadbajmy o to, aby był to wieszak wiszący na ścianie. Dzięki temu zaoszczędzimy nieco cennego miejsca.
W przedpokoju możemy również wykorzystać szafę. Szafy do przedpokoju wykonywane są często na wymiar, aby móc samodzielnie określić jej powierzchnię oraz wielkość. To dobre rozwiązanie, jeśli nie chcemy zająć połowy powierzchni przedpokoju tym meblem. Wewnątrz szafy powinny zmieścić się okrycia wierzchnie, galanteria, dodatki.

About the author

Related

http://ngenuity.org http://funniestfemale.com/nowoczesny-fotel-do-ogrodu-co-wybrac/ http://beatssoundscape.com/nowoczesne-noze-i-ostrzalki-do-nozy/