Uniwersalne rozwiązania przygotowania dostaw kurierskich i zbiorczych

Wiele czynników zewnętrznych może wpływać na stan towaru podczas transportu. Wybór odpowiedniego zabezpieczenia jest doskonałym sposobem na wygodne przygotowanie zamówień i obsługi logistycznej.

Ochrona ładunku podczas realizowanych dostaw

Stosując skrzynki plastikowe zamykane, można zwiększyć poziom ochrony i ograniczyć ilość uszkodzeń mechanicznych. Rozmiary skrzynek można dopasować do przygotowanego ładunku. Specjalna konstrukcja skrzynek składa się z kratownicy, która zwiększa wytrzymałość takiego opakowania. Całość dopełnia pokrywa zamykana. Pokrywę można przy pomocy plomb jednorazowych oznaczyć w celu kontroli nad zawartością pojemnika. Plomba jest również gwarancją, że wysłany towar nie będzie dostępny dla osób postronnych. Szczególnie ważne jest to przy transporcie przedmiotów ewidencjonowanych.

Proste konfekcjonowanie i magazynowanie opakowań

Pudełko plastikowe z pokrywą może być pojemnikiem wielokrotnego użytku, do którego można włożyć wiele różnych przedmiotów. Często praktykowane jest przygotowywanie opakowań zawierających produkt jednego odbiorcy. Tak przygotowane zamówienie można oznaczyć nalepkami adresowymi oraz plombami kontrolnymi. Normowane wymiary opakowań pozwalają na ustawianie opakowań warstwami. Zmniejsza to ilość miejsca potrzebnego w magazynie podręcznym. Można też przygotowywać opakowania zbiorcze i układanie na palecie transportowej. Po zabezpieczeniu łatwo je zafoliować i przewozić transportem kołowy.

Zalety skrzyń transportowych wykonanych z plastiku

Skrzynki plastikowe zamykane są lekkie i nie zwiększają znacząco wagi ładunków. Materiał jest trwały i odporny na czynniki atmosferyczne oraz różnice temperatur. Opakowania takie są łatwe w utrzymaniu czystości, co jest ważne, kiedy firma otrzymuje zwrot opakowań wielorazowych od odbiorców.

Pokrywa, jaką posiada każda skrzynka plastikowa zamykana, po otwarciu umożliwia wygodny dostęp do wnętrza skrzynki. Skrzynki można wkładać jedna w drugą, aby zajmowały one mało miejsca. Każda skrzynka plastikowa zamykana wyposażona jest w uchwyty dla pewnego chwytu skrzynki przez osoby uczestniczące w procesie logistycznym.

Skrzynki plastikowe to czynnik ułatwiający dostawy. Prosta i trwała forma nadaje się do wielu zastosowań. Jeżeli istnieje teka potrzeba, każdy pojemnik można zamknąć za pomocą plomby lub tworzyć opakowanie zbiorcze na palecie stawiając skrzynki warstwami.

About the author

Related