Trudna decyzja betonowych ścian

Zajmując się wykończeniem i aranżacją wnętrza, podstawową kwestią jest wygląd ścian i materiał, z którego zostaną wykonane. Sztuka wyboru nie zawsze jest łatwa, a jej efekt ma towarzyszyć przez wiele lat, dlatego rozważając inwestycję w prefabrykowane ściany betonowe, należy mieć pewność, że są one tym, czego wymaga się od własnego kawałka przestrzeni.

Nienudny beton

Płyty betonowe to specjalne elementy wykonane z ciężkiego budulca, które można z łatwością przytwierdzić do ściany. Na rynku dostępne są płyty gładkie, jak i płyty betonowe 3D, które wprowadzają ekspresję i dodają charakteru. Rynek oferuje ciekawe kształty, wzory i teksturę powierzchni. Ściana z płyt betonowych to idealne rozwiązanie do każdego rodzaju pomieszczeń, a ich montaż jest możliwy za pomocą kleju lub specjalistycznych wieszaków. Jest to niewidoczna metoda, przy pomocy której można zastosować na przykład beton w salonie. Aranżacja wnętrz przy użyciu tego surowca da wspaniały i niecodzienny efekt, a umieszczenie płyt na wieszakach pozwoli na łatwy ich demontaż w momencie zmiany wystroju.

Pomysłowość = alternatywa

Bywa tak, że konstrukcja domowych ścian nie jest na tyle wytrzymała, aby obciążać je dodatkowo ciężarem płyt. W takiej sytuacji odpowiedzią na problem może być imitacja płyt betonowych. Powierzchnię podobną do betonowej można wykonać na przykład przy pomocy tynku. Jeśli jest on poprawnie i precyzyjnie nałożony, stanowi ciekawą alternatywę i odwzorowuje efekt, jakim są prefabrykowane ściany betonowe. Innym rozwiązaniem są płyty wykonane z gipsu, które imitują komponent. Tego typu płyty są proste w montażu, a do tego lekkie, dzięki czemu ściana nie będzie zbyt obciążona.

Gdzie zastosować prefabrykowane ściany betonowe?

W jakim stylu beton sprawdzi się najlepiej? Przede wszystkim w loftowych, industrialnych pomieszczeniach, w stylu skandynawskim czy modernistycznym, czyli takich, które obecnie dominują w architekturze wnętrz. Jeżeli chodzi o kolorystykę, to idealna będzie biel i czerń. Warto postawić również na surowe dodatki wykonane z metalu czy mosiądzu, chociaż ciepło drewna lub soczysta zieleń kwiatów, wypadają w tym zestawieniu równie imponująco. Pokój dzienny to miejsce niezwykle reprezentatywne, w którym najczęściej przebywają goście i rodzina, dlatego warto zastosować beton w salonie. Aranżacja wnętrz, w której betonowe płyty 3D są postawione na pierwszym planie, sprawi, że pomieszczenie zachwyci każdego, kto będzie w nim przebywał. Tego typu płyty wprowadzają dynamikę i są jednocześnie fantastycznym elementem dekoracyjnym.

About the author

Related