Technorattan – w czym tkwi sekret jego popularności?

Od kilku sezonów w prywatnych, przydomowych ogródkach i zewnętrznych przestrzeniach publicznych niepodzielne rządy sprawuje technorattan. Mimo zmieniających się trendów, moda na krzesła, stoliki, huśtawki i dodatki wyplatane ze sztucznej plecionki nie ustaje. Czym technorattan zaskarbił sobie tak wielką przychylność miłośników odpoczynku na świeżym powietrzu? Sprawdź!

Solidne, modne i wygodne meble do ogrodu… To możliwe!

Wytwarzany z polipropylenu technorattan określić można ulepszoną przez człowieka wersją naturalnego tworzywa pozyskiwanego z pni palm rotangowych, czyli rattanu. Mimo tego, że syntetyczny materiał na pierwszy rzut oka do złudzenia przypomina swój pierwowzór, oba materiały znacząco się różnią. Technorattan, w przeciwieństwie do rattanu, wykazuje ponadprzeciętną odporność na czynniki zewnętrzne – promieniowanie UV, skrajne temperatury oraz opady. Meble wykonane z nowoczesnego materiału nie wymagają stosowania żadnych zabiegów impregnacyjnych i mogą spędzić na tarasowych deskach nawet całą zimę.

Wymieniając walory technorattanowego wyposażenia, nie sposób nie wspomnieć o jego eleganckim wyglądzie. W dobrych sklepach z meblami dedykowanymi zewnętrznym przestrzeniom (na przykład w sklepie oltre.pl) znajdziesz szeroki wybór designerskich kompletów, huśtawek, krzeseł i kanap, które harmonijnie dopełnią dopracowanej do perfekcji scenerii.

W zgodzie z Matką Naturą

Meble z technorattanu spełnią oczekiwania osób, które podczas zakupów kierują się dobrem środowiska naturalnego. Technorattan, zwany również eko-rattanem, jest materiałem przyjaznym planecie. Podczas jego produkcji nie biorą udziału i nie wydzielają się żadne związki, które mogłyby wpłynąć na atmosferę i organizmy żywe. Po bardzo długim okresie eksploatacji technorattanowe meble mogą zostać poddane recyklingowi.

About the author

Related