Stan techniczny pojazdu pod kontrolą

Transport samochodowy jest najbardziej popularną gałęzią transportu, powszechnie wykorzystywaną w różnych branżach. Utrzymanie stanu technicznego na odpowiednim poziomie to sprawa zasadnicza. Żeby to zapewnić, pojazdy muszą przejść zarówno badania techniczne jak i homologacyjne.

Badania techniczne i homologacyjne

Ten pierwszy rodzaj badań w Polce reguluje prawo o ruchu drogowym, które szczegółowo wskazuje, jakie badania powinno się zrobić odnośnie samochodu, ciągnika, przyczepy czy motoroweru. Badania homologacyjne natomiast związane są z tym, czy dany pojazd może służyć do transportu osób lub towarów. Kontroluje się tutaj głównie poziom bezpieczeństwa oraz wpływ pojazdu na środowisko. Sprawy te regulują przepisy dotyczące norm emisji spalin.

Jakie elementy się kontroluje?

W przypadku standardowego badania technicznego sprawdza się i ocenia prawidłowe funkcjonowanie konkretnych zespołów i układów pojazdu. Bierze się pod uwagę głównie bezpieczeństwo jazdy. Sprawdza się takie elementy jak:

  • zużycie opon,
  • oświetlenie,
  • hamulce,
  • układ kierowniczy,
  • zawieszenie,
  • nadwozie i podwozie,
  • urządzenia sygnalizacyjne.

Profesjonalne wsparcie dla transportu

Konkretnego wsparcia dla transportu w zakresie systemów występujących w pojazdach udziela firma Fluiconnecto. Zajmują się oni pojazdami różnego typu (samochody dostawcze, ciężarówki, śmieciarki, wywrotki, autobusy, autokary, naczepy). Współpracują z producentami OEM i serwisami. W ramach swoich usług proponują także m.in zakuwanie węży i przewodów, utrzymanie układów hydraulicznych 24/h, logistykę i zarządzanie magazynem.
Dzięki współpracy z Fluiconnecto pod kontrolą będzie: układ klimatyzacji i pneumatyczny, system hydrauliczny i centralnego smarowania, hamulce powietrzne.

About the author

Related

http://gardenogrody.pl https://fip.org.pl/typy-dnia-zuzel/ http://lillanails.pl/nowoczesne-metody-walki-z-tluszczem-i-cellulitem/