Smaż i gotuj komfortowo

Smażenie i gotowanie to podstawowe zadania wykonywane w kuchni – przygotowanie prostych i skomplikowanych dan nie byłoby jednak możliwe bez odpowiedniego zaopatrzenia w kuchnia. Poprzez kupno nowoczesnych garnków i patelni możemy mieć pewność, że każda przygotowana przez nas potrawa zachwyci smakiem i aromatem.

W poszukiwaniu nowoczesnych technologii

Nowoczesne garnki znacząco różnią się od produktów oferowanych na polskim rynku jeszcze 10-15 lat temu – przekonują specjaliści z marki gerlach.pl. Współcześnie do produkcji garnków wykorzystujemy przede wszystkim stal nierdzewną 18/10, która świetnie sprawdza się w użytku domowym i w profesjonalnych kuchniach. Stal nie odkształca się, nie jest podatna na działanie wody i pojawianie się ognisk rdzy, jest zabezpieczona przed wysokimi temperaturami. Wiele z garnków stalowych uzupełnionych jest o elegancki lejek, który pozwala na wygodne zlewanie płynów. Ciekawymi dodatkami są również miarki do odmierzania płynów oraz cedzaki. W dnach garnków umieszczono dyski, których zadaniem jest równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz.

Garnki posiadają doskonale przylegające pokrywki wykonane ze szkła hartowanego. Taka pokrywka zaopatrzona jest w niewielki odpowietrznik, który pozwala na odparowanie nadmiaru wody i zagęszczenie potrawy.

Znajdź idealną patelnię

Smak smażonych potraw jest nie do podrobienia – cenimy sobie smażone mięsa, ryby, warzywa. Chcąc smażyć zdrowiej warto wybrać patelnie ceramiczne – ich wnętrze wyściełane jest powłoką ceramiczną, która zapobiega przywieraniu pokarmów do dna, jak również pozwala na smażenie na minimalnej ilości tłuszczu. Atutem takich patelni są również profilowane rączki, które pozwalają na wygodne i bezpieczne podnoszenie naczynia.

About the author

Related