Sklep z używaną odzieżą – pomysł na biznes

Niezwykła popularność sklepów z używaną odzieżą sprawia, że z dnia na dzień przybywa nowych punktów jej sprzedaży zarówno tradycyjnej, jak i internetowej. Czy jednak odzież używana z Anglii może być sposobem na sukces w biznesie?

Po pierwsze research

Obaw przed założeniem własnej działalności jest wiele – czy to ma sens, czy firma się rozwinie, czy będą klienci? Skrupulatnie wykonane rozeznanie pozwoli znaleźć odpowiedzi na wiele nurtujących pytań i da odpowiedź czy warto.W przypadku second handu na brak klientów raczej nie można narzekać. Odzież używana z Anglii święci triumfy wśród stylizacji blogerek modowych, co przekłada się na ogólne zainteresowanie klientów.

Sklep tradycyjny czy sprzedaż online?

Decydując się na założenie sklepu z odzieżą z drugiej ręki należy zastanowić się nad kanałem sprzedaży. W przypadku sklepu stacjonarnego przedsiębiorca pokryć będzie musiał koszty związane z lokalem, jego oświetleniem i ogrzaniem. Dodatkowo, jeśli w okolicy istnieje konkurencja, warto pomyśleć nad wyróżnikiem własnego sklepu.Wydawać by się mogło, że sprzedaż online będzie prostszym i tańszym rozwiązaniem. Jednak i w tym przypadku należy wziąć pod uwagę konkurencję oraz konieczność przeniesienia całości swego asortymentu do internetu. Wiąże się to z koniecznością sfotografowania, skatalogowania i wypozycjonowania produktów.

Dostawcy asortymentu

Po załatwieniu formalności związanych z założeniem własnej działalności, co w świetle najnowszych przepisów jest znacznie uproszczone, należy zająć się poszukaniem odpowiednich dostawców. Jednym z najpopularniejszych sposobów na zapełnienie wieszaków jest nawiązanie współpracy ze sprawdzonymi hurtowniami. Oferowane przez nich produkty różnią się cenami w zależności od ich klasy.

Nazewnictwo z jakim można się spotkać to:

– cream, czyli markowa odzież używana, najczęściej bez śladów używania lub jeszcze z metkami
– I sort, czyli odzież modna, bez plam i dziur, dobrej jakości
– II sort, czyli ubrania gorszej jakości, często zaplamione lub sprute
– niesort, czyli niejako kot w worku, odzież niesprawdzona

Pierwszy milion w second handzie?

Wydawać by się mogło, że skoro używana odzież jest tania, to i zysk z działalności nie jest duży. Szczęśliwie dla przedsiębiorców, ta zasada tu nie działa. Prowadząc działalność w oparciu o sprawdzonych dostawców szybko zyskać można stałą klientelę, a tym samym rozwinąć swoją działalność. Kolejnym krokiem może być otwarcie kolejnego sklepu, rozwój własnej sieci lub nawiązanie kontaktu bezpośrednio z zagranicą i założenie własnej hurtowni. Możliwości rozwoju w tej branży jest naprawdę wiele.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora

About the author

Related