Salon – jak go urządzić?

Salon jest miejscem wielofunkcyjnym, dlatego musi być urządzony stylowo i funkcjonalnie. W tym pomieszczeniu spędzamy wolny czas z rodziną, przyjaciółmi, odpoczywamy, przyjmujemy gości, także musi być pomieszczeniem praktycznym, ale i stylowym.

Jakie kolory w salonie?

Salon to dość duże pomieszczenie, ale warto urządzić je tak, aby było maksymalnie przestronne. Dobrze sprawdzą się jasne, stonowane kolory, które dodatkowo optycznie powiększą wnętrze. Obecnie króluje styl minimalistyczny, modna jest biel, odcienie beżu oraz różnego rodzaju szarości. Jeżeli chcemy optycznie powiększyć wnętrze można zastosować lustra, które ustawia się naprzeciwko siebie, dzięki temu pokój będzie wydawał się większy.

Jakie wyposażenie do salonu?

W salonie nie może zabraknąć takich rzeczy jak stolik pod telewizor, wygodna kanapa czy fotele. Każdy sklep meblowy tychy ma obecnie w ofercie takie rzeczy, choć nie znajdziemy pewnie wszystkich elementów wyposażenia, które nas interesują. Meble powinny być wykonane solidne, najlepiej z drewna, które jest ciepłe i trwałe, także z pewnością posłuży nam na lata. Sklep meblowy tychy jest dobrze zaopatrzony, można kupić wyposażenie praktycznie do każdego pomieszczenia. Oczywiście nie warto kupować wszystkich rzeczy w komplecie, obecnie odchodzi się od takich zasad. Meblościanki, meble w komplecie już dawno odeszły w zapomnienie. Można poszczególne elementy wyposażenia skompletować, ale nie muszą być identycznie, powinny za to mieć choć jeden element wspólny np. kolory czy formę.

Większość sklepów meblowych Tychy prowadzi równoległe sprzedaż online, także wcześniej można zapoznać się z ofertą.

Ciekawe dodatki do salonu

Dodatki to bardzo ważne elementy w każdym mieszkaniu, dzięki nim wnętrze nabiera charakteru. Mogą dopełnić aranżację, wnętrze wydaje się ciekawsze, oryginalne, w końcu każdy może mieć inne upodobania. Wybierając dodatki do salonu nie warto przesadzać z ich ilością, wystarczą dwie lub trzy rzeczy. Dobrze sprawdzają się różnego rodzaju figurki, wazony na kwiaty, rośliny doniczkowe, które pasują praktycznie w każdym wnętrzu niezależnie od tego, czy jest ono urządzone w stylu minimalistycznym czy industrialnym, czy tradycyjnym.

Oświetlenie

Salon jest miejscem szczególnym, dlatego potrzebuje różnych źródeł światła. Lama sufitowa to zdecydowanie za mało, warto uzupełnić oświetlenie również o lampy podłogowe oraz kinkiety, które są bardzo dekoracyjne. Dzięki nim można wyodrębnić z wnętrza wszystko to, co jest najlepsze. Można doświetlić kinkietami ściany dekoracyjne, obrazy na ścianach, grafiki, rośliny albo ciekawe meble.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Sklep meblowy Tychy

About the author

Related