Praktyczne wnętrza, które zachwycają wyglądem – styl loftowy

Jak sprawić, by klasyczne wnętrze zmieniło się nie do poznania i było przestrzenią, gdzie widoczne są najnowsze trendy? Jedną z najchętniej wybieranych propozycji jest styl loftowy – wykreowanie wnętrza w stylu industrialnym jest dzisiaj prostsze niż kiedykolwiek wcześniej. Nowoczesne wnętrza loftowe sprawdzą się zarówno w mieszkaniach, jak i domach jednorodzinnych.

Czym odznacza się styl industrialny?

Nowoczesne wnętrza loftowe zachwycają spójną aranżacją, ciekawym designem oraz prostotą. To, co wyróżnia te wnętrza to także funkcjonalność i praktyczne meble. Wnętrza takie utrzymane są w stonowanych kolorach czerni, bieli, szarości, grafitu. Przestrzenie industrialne odznaczają się też dużą ilością naturalnego światła – powinno ono wpadać przez wysokie okna. Ciekawym urozmaiceniem mogą być tu okna ze szprosami, które nadadzą klimatu. We wnętrzach industrialnych wykorzystywane są konkretne tworzywa i materiały: surowy beton, cegła, kamień, hartowane szkło, metal, lite drewno. Materiały te odznaczają się wysoką odpornością na uszkodzenia, ścieranie, odpryskiwanie. Uzupełnieniem wnętrz są eleganckie meble loftowe – znaleźć je można np. na stronie notodo.pl.

Jakie meble do wnętrz loftowych wybrać?

Meble loftowe spełniają dwie role: przede wszystkim są one praktycznymi dodatkami, pozwalającymi na wygodniejsze funkcjonowanie w mieszkaniach, ale też są dekoracją. Meble tworzone są z olbrzymią precyzją oraz dbałością o detale. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się stoliki kawowe. Niskie, stabilnie osadzone oraz eleganckie stoliki staną się punktem centralnym dla pomieszczeń takich jak salony czy pokoje dzienne. Inną propozycją są wysokie stołki barowe, które idealnie sprawdzą się w kuchniach czy jadalniach. Elementem, który warto wykorzystać w przedpokoju, jest konsola.