Pozbądź się włosów w eko sposób!

Choć pojawiają się kontrowersyjne głosy, że usuwanie owłosienia z kobiecego ciała nie jest konieczne, bezpieczniej (i przede wszystkim higienicznej) będzie jednak pozostać przy stwierdzeniu, że włosków w miejscach innych niż głowa chcemy mieć jak najmniej. Poniżej przedstawiamy ekologiczny i od wieków sprawdzony sposób na depilację – pastę cukrową!

To o co właściwie chodzi?

Depilacja pastą cukrową polega na nakładaniu na skórę specjalnie przygotowanego preparatu składającego się z cukru, wody i cytryny w sposób podobny, jak używa się wosku. Masa jest jednak elastyczna, plastyczna i nakładana na zimno, a włoski usuwa się zgodnie z kierunkiem ich wzrostu. Przepisów na własnoręcznie przygotowaną pastę cukrową jest wiele – większość użytkowniczek twierdzi jednak, że od uzyskania idealnej pasty potrzebne jest kilka prób.
Na szczęście, gotową pastę można kupić w sklepach z kosmetykami ekologicznymi i naturalnymi. Występuje w kilku odmianach (różniących się proporcjami wody do cukru) nadających się do depilacji różnych typów owłosienia i różniących się technikami nakładania. Cukier zawarty w paście działa antybakteryjnie, więc produkt nie potrzebuje dodatkowych konserwantów Coraz więcej salonów i gabinetów kosmetycznych posiada w swojej ofercie zabiegi depilacji całego ciała pastą cukrową – jest to najwygodniejsze, choć zarazem najdroższe rozwiązanie. W ten sposób jednak klient zyskuje pewność, że zabieg zostanie wykonany profesjonalnie i skutecznie, a używany preparat będzie miał właściwą konsystencję.

Co sprawia, że ta depilacja jest wyjątkowa?

Po pierwsze, jest to skład samej pasty – składniki pochodzenia naturalnego, a zatem o niskim potencjale alergicznym. Substancje składające się na pastę działają antybakteryjnie i nie są komodogenne, a przy tym złuszczają martwy naskórek i nawilżają skórę, która tuż po zabiegu jest gładka i oczyszczona, nie odczuwa się lepkości, która często towarzyszy po zabiegu depilacji woskiem.
Depilacja pastą cukrową jest także dużo mniej bolesna niż inne metody bazujące na wyrywaniu włosków – depilator i używanie wosku na gorąco. Pasta nie przykleja się do skóry, a nawet najkrótsze włoski są usuwane w sposób względnie delikatny. Stosowanie tej metody depilacji nie grozi poparzeniami, popękanymi naczynkami, czy uszkodzeniami naskórka, rzadsze są też problemy z wrastającymi włoskami lub zapaleniem mieszków.
Podobnie jak w przypadku depilatora i wosku, regularne używanie pasty cukrowej sprawia, że odrastające włoski stają się słabsze, odrastają wolniej, a niektóre wcale. Jest to także zabieg nieznacznie bardziej skuteczny niż dwa wymienione wcześniej ze względu na mniejsze ryzyko urwania lub złamania włosa w trakcie wyrywania.
Pasta, nie przylegając do skóry umożliwia kilkukrotne depilowanie tego samego obszaru, co pozwala na dokładne pozbycie się włosków.

Warto spróbować!

Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na samodzielne przygotowanie pasty, czy na wizytę u kosmetyczki, depilacja pastą cukrową to naturalny, skuteczny i dość łatwy sposób na osiągnięcie gładkiego ciała bez użycia drażniących substancji chemicznych. Może okazać się, że po pierwszej próbie już nigdy nie sięgniemy po maszynkę, wosk lub depilator!
Artykuł powstał we współpracy z Medica SPA z Warszawy

About the author

Related