Pomysł na mieszkanie: przezroczyste dodatki

Przezroczyste dodatki i meble szturmem podbijają serca i mieszkania fanów designu. Sprawdź, czy ten trend jest dla ciebie i jak możesz go wykorzystać w swoim mieszkaniu!

Światło i przezroczyste formy

Popularność przezroczystych detali i mebli w mieszkaniu wynika przede wszystkim z niesamowitych efektów, które możemy otrzymać, jeśli tylko odpowiednio podświetlimy transparentną bryłę. To jednak nie jedyna zaleta. Przezroczyste dodatki wprowadzają też atmosferę czystości i przejrzystości, a także potrafią skutecznie optycznie powiększyć przestrzeń mieszkania. Ale uwaga – niestety takie dodatki są podatne na zabrudzenia.

Przezroczyste lampy

Jedną z najciekawszych propozycji w przezroczystym trendzie są transparentne lampy – czasem zachowujące tradycyjną formę, czasem bardziej przypominające przezroczyste słoiczki albo wazony.

Przezroczyste meble

Przezroczyste mogą być oczywiście blaty stołów, ale nie tylko. W salonach meblowych i w pracowniach coraz częściej można spotkać meble, które w całości są przezroczyste – czy będą to stoliki czy krzesła. Ciekawym rozwiązaniem są także szafy o przezroczystych frontach – ale uwaga, to rozwiązanie zdecydowanie tylko dla tych, którzy lubią dbać o porządek.

Przezroczyste donice

Ciekawym pomysłem są także przezroczyste donice – w takich warunkach świetnie wyglądają zwłaszcza storczyki, ale również sukulenty i kaktusy.

Materiały

Przezroczyste dodatki i meble nie zawsze musza być wykonane ze szkła. Świetnie w takiej roli sprawdzają się także tworzywa sztuczne. Te ostatnie sprawdzą się zwłaszcza w przestrzeniach o industrialnym zacięciu i nowoczesnych aranżacjach.
Dowiedz się więcej o najnowszych trendach: architektura wnętrz Kraków – monostudio

About the author

Related