Podróż służbowa – jak ją zaplanować?

Podróże służbowe stały się naszą codziennością – każdego dnia Polska przemierzana jest wzdłuż i wszerz w celach biznesowych. Podróżujemy samochodami firmowymi, pociągami, samolotami. Zaplanowanie takiej podróży nie jest łatwe – o jakich zagadnieniach powinniśmy pamiętać?

Zarezerwuj pokój w hotelu

Wybierając się na kilkudniową delegację pamiętajmy przede wszystkim o zabukowaniu pokoju hotelowego. W Polsce nie brak hoteli, wiele z nich ma specjalne oferty dla gości biznesowych. Szukając hotelu w dobrej lokalizacji weźmy pod uwagę, jak daleko będzie on usytuowany od miejsca, gdzie w ciągu dnia będziemy odbywali spotkania biznesowe – dojazd nie może zająć nam zbyt wiele czasu, pamiętajmy o możliwości korków! Gość hotelowy, przebywający w podróży służbowej, może liczyć na pokój usytuowany z dala od innych gości (w celu zapewnienia ciszy i odpoczynku). Pokoje wyposażone są w łazienki, TV, Internet, mini bary, telefony łączące z recepcją. W cenie pobytu hotel zaoferuje nam również śniadanie w formie szwedzkiego stołu. Pamiętajmy, że są one wydawane w konkretnych godzinach, najczęściej 7-10 rano. Gość hotelowy może również korzystać ze strefy basenowej czy SPA. Wśród eleganckich hoteli położonych w stolicy, warto wymienić Lord Hotel – o jego ofercie poczytamy na stronie hotellord.pl. W hotelu znajdziemy również restauracje i bary, w których wieczorami możemy zrelaksować się przy drinku czy kolacji.

Dodatkowe możliwości w hotelu

Poza klasyczną ofertą, obejmująca pokój i podstawowe wyżywienie hotel może zaproponować nam także możliwość skorzystania z pralni, zabiegów odnowy biologicznej, skarbca. Istotne jest także to, że hotel bez problemu wystawi nam fakturę za pobyt – to bardzo ważne dla naszego pracodawcy, który za taki pobyt także musi się rozliczyć.
 

About the author

Related

http://adoptastate.org https://mamy-publikacje.pl http://naropa2016.org/w-poszukiwaniu-idealnego-wyposazenia-kuchni-i-jadalni/