Pergola na tarasie – elegancja i funkcjonalność

Szukając interesujących i funkcjonalnych dodatków na nasze tarasy nie sposób przeoczyć tarasole – piękne konstrukcje, których zadaniem jest przede wszystkim chronienie nas przed promieniowaniem słonecznym. Tarasole oferowane przez topowych producentów to innowacyjne połączenie wspaniałego designu oraz nowoczesnych technologii i materiałów. Tarasola pozytywnie wpłynie na przestrzeń tarasu i podniesie nasz komfort!

 

Poznaj zalety tarasoli

Funkcjonalność tarasoli to jej największa zaleta – konstrukcja taka doskonale wpisze się w każdy taras, pozwoli na zadaszenie dowolnego obszaru, możliwe jest dopasowanie jej do istniejącej aranżacji przestrzeni. Konstrukcje tarasoli wznoszone są dzięki profilom aluminiowym malowanym proszkowo. Takie rozwiązanie gwarantuje, że wilgoć nie spowoduje powstawania ognisk rdzy. Tarasola posiada wewnątrz system odprowadzania wody – oznacza to, że możliwe jest korzystanie z niej również podczas opadów deszczu. Całość zaprojektowana jest w taki sposób, aby opierać się podmuchom wiatru dochodzącym do 120 km/h.

Wiele osób zwraca uwagę na zadaszenie tarasoli – są one tworzone na kilka sposobów. Najbardziej pożądane i poszukiwane są zadaszenia lamelowe, tworzone z aluminiowych elementów obracających się o 135 stopni. Są one oferowane przez firmy takie jak tarasola.pl. Użytkownik może sam decydować o ułożeniu lameli i tym, jak wiele światła wpadać będzie pod tarasolę. Ruchome lamele pozwalają także na lepszą cyrkulację powietrza. Drugi rodzaj zadaszenia to dachy poliestrowe pokryte warstwą poliuretanu. Takie rozwiązanie sprawia, że dach będzie odporny na wnikanie brudu i wilgoć.

 

Wygodnie pod tarasolą – jakie meble wybrać?

Aby w pełni wykorzystać potencjał naszego tarasu warto wybrać odpowiednie meble. W sklepach producentów znajdziemy meble technorattanowe, aluminiowe, meble modułowe – wybór jest szeroki. Meble tworzone są z materiałów wysoce odpornych na zmienne warunki atmosferyczne i wnikanie brudu.

 

 

About the author

Related

ortodoncja katowice Dentysta w krakowie