Odetchnij pełną piersią w górach!

Polscy turyści coraz częściej doceniają uroki krajowych kurortów – niepewna sytuacja geopolityczna w najpopularniejszych kurortach sprawiła, że wielu Polaków postanowiło zaplanować wakacje w kraju. Nie myślmy jednak, że jedyną opcją są wczasy nad Bałtykiem. W Polsce mamy wiele wspaniałych pasm górskich, idealnych na aktywny wypoczynek blisko przyrody!

Wczasy pod Giewontem

Najpopularniejszą miejscowością wypoczynkową na południu kraju jest bez wątpienia Zakopane. Miasto to nazywane jest zimową stolicą Polski nie bez przyczyny: liczne atrakcje, stoki narciarskie oraz doskonała baza noclegowa sprawia, że zjeżdżają się tu celebryci, politycy, aktorzy. Pobyt w Zakopanem z pewnością przysporzy nam wielu atrakcji, jeśli jednak szukamy miejsca zacisznego warto wybrać położoną nieopodal Bukowinę tatrzańską, z której dojazd do największych atrakcji Podhala (Krupówki, kolejka na Kasprowy Wierch, Gubałówka) nie będzie utrudniony.

Odpoczynek w kameralnej atmosferze

Bukowina Tatrzańska bez wątpienia jest znacznie spokojniejszym miastem. Z okien pensjonatów rozciąga się wspaniała panorama Tatr, w sezonie zimowym skorzystamy tu z wielu wyciągów narciarskich. Wiele pensjonatów, w tym willamajerczyk.com, zapewni nam domową atmosferę i doskonałe jedzenie. Warto także wybrać się na termy – jedną z największych atrakcji w tej okolicy. Osoby aktywne powinny także wybrać się na długi spacer szlakami turystycznymi w pobliżu miasta.

About the author

Related

http://robimytolepiej.pl/walka-o-idealna-linie-postaw-na-pewne-metody/ http://wiecznauroda.pl https://mielec-ubezpieczenia.pl