Ochrona podłogi – w domu i biurze?

Większość z nas zdaje sobie doskonale sprawę z tego, że podłoga narażona jest na wiele czynników wpływających nie tylko na jej estetykę, ale po prostu na możliwość jej całkowitego zniszczenia. Jednym z takich czynników jest oczywiście przesuwające się krzesło biurowe, z którym mamy do czynienia nie tylko w biurach, ale ze względu na komfort użytkowania – również w prywatnych domach. Czy możliwe jest zabezpieczenie podłogi przed zniszczeniem w okolicy biurka czy stołu? Oczywiście!

Na etapie wykończenia domu

Co prawda dobrym pomysłem jest już na etapie wykończenia mieszkania lub biura zadbanie o użycie materiałów odpornych na szybkie zniszczenie, to jednak w wielu przypadkach wiązałoby się z nieuzasadnionym swoją trwałością wzrostem kosztów. Jeżeli jednak pominęliśmy ten etap i zdecydowaliśmy się na estetyczną podłogę nie biorąc pod uwagę współczynnika jej odporności na ścieranie, warto ją dodatkowo zabezpieczyć i zainwestować w maty ochronne pod krzesło. Co powinniśmy o nich wiedzieć i jaką matę ochronną kupić?

W wielu sklepach!

Już w tym miejscu warto zaznaczyć, że maty ochronne pod krzesło dostępne są w wielu sklepach nie tylko budowlano-wykończeniowych, ale również z akcesoriami biurowymi. Warto sobie uświadomić, że maty ochronne pod krzesła jeszcze kilka lat temu stosowane były właśnie wyłącznie w biurach.

Jak wybrać matę ochronną?

Decydując się na zakup maty ochronnej powinniśmy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na jej wymiary – na rynku dostępne są maty zarówno o wymiarach 70x100cm, jak i znacznie większe, 90x130cm – im mata będzie większa tym większa powierzchnia podłogi będzie chroniona przed zniszczeniem i tym wygodniej będzie się dane stanowisko pracy użytkowało (nie będziemy obawiać się, że nasze krzesło zjechało z podkładki, czy też nie będzie się ono blokowało o kanty podkładki).
Warto zwrócić uwagę również na to, że na rynku dostępne są dwa rodzaje podkładek – podkładki zgięte w połowie oraz zwinięte w rulon. Mając oba rodzaje do wyboru warto postawić na maty ochronne w formie rulonu, które po wyprostowaniu utworzą jednolitą powierzchnię bez załamań, a przez to będą wygodniejsze w użytkowaniu i ściślej będą przylegały do powierzchni podłogi.

Ile to kosztuje?

Wiele osób nie decyduje się na wykorzystanie mat ochronnych pod krzesła tłumacząc to dużymi kosztami i możliwym faktem nadwyrężenia domowego budżetu. Warto sobie jednak uświadomić, że nie jest to duży wydatek – dobre jakościowo maty ochronne dostaniemy w okolicach 19-40,-zł.
Podsumowując, jeżeli chcemy zachować estetykę naszej podłogi w okolicach biurka, to warto zainwestować w odpowiednią matę ochronną.
Więcej informacji o sposobach ochrony podłóg i nie tylko znajdziesz na stronie maximat.pl – maty ochronne.

About the author

Related

https://wnetrzadesign.com.pl https://fip.org.pl/typy-dnia-zuzel/ http://auroratennis.org