Nowoczesne sposoby na naukę – platformy e-learningowe

Współcześnie mamy wiele możliwości związanych z poszerzaniem swoich umiejętności zawodowych czy przekwalifikowaniem się. Do niedawna najpopularniejszymi miejscami, gdzie mogliśmy znaleźć kursy czy szkolenia były oczywiście placówki kształcące dla dorosłych. Dodatkowo wiele dużych firm i korporacji ma dla swoich pracowników specjalne oferty szkoleń wewnątrz firmowych. Takie oferty są zazwyczaj bezpłatne, przez co sami pracownicy nie muszą liczyć się z dodatkowymi kosztami. Co jednak z osobami, które nie mają takich możliwości w pracy i ciężko im zorganizować nieco czasu na to, aby uczestniczyć w zajęciach po pracy?
Współcześnie coraz ciekawszym rozwiązaniem jest skorzystanie z platform e-learningowych. Są one kierowane do szerokie grona odbiorców, nie tylko związanych z konkretnymi branżami. Na platformach znajdziemy wiele interesujących materiałów wideo w języku polskim, które krok po kroku pozwalają na zaznajomienie się z konkretnymi programami komputerowymi. Najpopularniejsze dotyczą projektowania graficznego, tworzenia prostych grafik, jak również cyfrowej obróbki zdjęć. Co warto wiedzieć o platformach?

Platformy e-learningowe – bez wychodzenia z domu!

Z pewnością największą zaletą platform e-learningnowych jest możliwość nauki bez wychodzenia z domu. Dla wielu osób powrót z pracy nie oznacza końca… pracy. Na wielu z nas czekają domowe obowiązki, odrabianie lekcji z dzieckiem. Dzięki wykorzystaniu sieci internetowej możemy korzystać z kursów wideo bez wychodzenia z domu i tracenia czasu na dojazdy.
Kupienie konkretnego kursu nie wymaga wiele wysiłku, musimy być jednak zalogowanymi użytkownikami. Interesujący nas materiał dodajemy do wirtualnego koszyka, a po zakończonych zakupach płacimy za niego metodą elektroniczną. Kiedy pieniądze zostaną zaksięgowane interesujące nas materiały wideo są dodawane do naszego konta użytkownika i już możemy z nich korzystać. Co ważne – dostępność materiałów nie jest ograniczona czasowo. Możemy również ściągnąć zakupione materiały na nasz komputer domowy.
Jakie materiały są obecnie najpopularniejsze? Bez wątpienia jednym z nich jest kurs 3ds Max przygotowany przez CGWISDOM. To obszerny poradnik podzielony na sekcje, obejmujący podstawowe zagadnienia, panel użytkownika i znacznie bardziej skomplikowane operacje, takie jak renderowanie. Kursy uporządkowane są stopniami, przez co możliwe jest płynne przechodzenie z początkowych materiałów do bardziej zaawansowanych zagadnień.

About the author

Related