NNW – ubezpieczenie dla rannego pasażera

Pasażerowie, którzy ucierpieli w wyniku kolizji samochodowej, upoważnieni są do otrzymania zadośćuczynienia z tytułu polisy OC lub NNW. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej właśnie drugiemu wariantowi.

Czym jest NNW?

NNW, czyli ubezpieczenie  następstw nieszczęśliwych wypadków, jest nieobowiązkową polisą umożliwiającą poszkodowanym w wypadku pasażerom i kierowcy  otrzymanie jednorazowego odszkodowania. Pieniądze mają pokryć między innymi koszty leczenia, rehabilitacji, zniszczonych rzeczy czy, po prostu, stanowić zadośćuczynienie za doznaną krzywdę. Suma (może ona wynosić w tym przypadku  od 5 000 zł do 500 000 zł) i zakres ubezpieczenia uzależnione są od preferencji właściciela wozu. W przeciwieństwie do OC, NNW obowiązuje nie tylko podczas jazdy, ale również podczas wsiadania i wysiadania z pojazdu czy postojów.

Co ważne, OC i NNW są polisami całkowicie od siebie niezależnymi, więc pasażer może uzyskać świadczenie z obu funduszy.

W niektórych ściśle określonych przypadkach pasażerowi w ogóle nie przysługuje ubezpieczenie. Dzieje się tak w wtedy, kiedy do kolizji dojdzie z jego winy (na przykład przejmie panowanie nad kierownicą).

Ile kosztuje dodatkowe ubezpieczenie?

Znaczna część właścicieli samochodów rezygnuje z dodatkowego ubezpieczenia z obawy o zbyt wysokie koszty. Nierzadko okazuje się, że w przyszłości skutki rezygnacji z ochrony są bardzo dotkliwe. Warto mieć świadomość, że zakup nieobowiązkowych polis wcale nie musi być dużym obciążeniem dla budżetu. Ceny proponowane przez towarzystwa są bardzo zróżnicowane. Aby poznać ceny usług, wystarczy wejść na stronę mfind.pl, gdzie znajdziesz porównywarkę polis. Wystarczy, że wpiszesz swoje dane i dane pojazdu, a w ciągu kilku sekund otrzymasz spersonalizowaną ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.

About the author

Related

http://pimpmipad.pl http://warnstam.org/jaki-naroznik-tarasowy-wybrac/ Masca Tenerife