Narty Rossignol – czyli jak zbudować swoją markę od początku?

Rossignol to marka, która dla większości rodaków kochających narty nie jest zbyt dobrze znaną. A szkoda, bo oprócz naprawdę świetnych nart, jej historia mogłaby posłużyć za kanwę dobrego filmu motywacyjnego. Jest tu trochę dramatyzmu, wielka euforia i dążenie do doskonałości. Oto historia niezwykłego producenta nart.

Narty Rossignol – czyli jak długo trzeba czekać na sukces?

Marka Rossignol istnieje już od nieco ponad 100 lat. Jej twórcy od samego początku istnienia swego dzieła, stale podwyższali sobie poziom własnych oczekiwań. I nie było w tym jakieś chorej a może i nawet fanatycznej ambicji. Wręcz przeciwnie – twórcy nart Rossignol stale skupiali się nad tym, by ich produkt zaczął odnosić swoje pierwsze sukcesy na stokach. Niestety, jak to często bywa, na pierwszy sukces trzeba było czekać bardzo długo, bo około czterdzieści lat. Dopiero w 1937 roku, pierwszy narciarz zdobył mistrzostwo właśnie na tych nartach.

I nie było w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że tamte lata były zdominowane przez wielu innych, dobrze znanych dzisiaj szerszej publiczności producentów. Narty Rossignol już wtedy zawojowały świat i okazało się, że wszyscy chcą nimi jeździć. Owszem, jak to w tamtych latach często bywało, plany marki przerwała II Wojna Światowa. Jednak z biegiem czasu wszystko miało się zmienić. I to na szczęście wyłącznie na lepsze.

Pure Mountain Company – filozofia dla najsilniejszych

Po zakończeniu działań wojennych, osoby decyzyjne doszły do wniosku, że w nartach Rossignol można coś poprawić. Owocem wielu miesięcy ciężkiej pracy, były pierwsze narty metalowe, które w tamtym czasie były swoistą barierą, której nikt nawet nie próbował przekraczać. Okazało się, że pomimo wielu przyzwyczajeń, innowacyjne narty przyjęły się bardzo dobrze. Odtąd marka ta zaczęła być popularna na całym świecie.

To jednak nie wszystko. Idąc za ciosem, marka ta stworzyła pierwszą wersję nart Rossignol wyprodukowanych wyłącznie z włókna szklanego. Dzięki temu rozwiązaniu, narty stały się wreszcie lekkie i wygodne. Oczywiście przełożyło się to na wzrost liczby sukcesów sportowych, z udziałem sportowców wykorzystujących je podczas zawodów. I właśnie dlatego, narty Rossignol potwierdzają tezę, że stworzenie marki całkowicie od podstaw i to w warunkach silnej konkurencji jest możliwe.

Podsumowując, gdyby nie kreatywność twórców marki Rossignol, dziś rynek narciarski byłby uboższy o całkiem ciekawą formę nart, stanowiącą odskocznię od dobrze znanych rozwiązań oferowanych przez globalne marki.

Więcej informacji znajdziesz na stronie narty rossignol – AGASPORT

About the author

Related