Najpopularniejsze rodzaje materacy

Jakość materaca ma ogromny wpływ na komfort wypoczynku w nocy.  Producenci wyposażenia do sypialni oferują ogromny wybór różnorodnych modeli o zróżnicowanej budowie wewnętrznej i wykonanych z różnego rodzaju materiałów. Dzisiaj przyjrzymy się najpopularniejszym opcjom. Którą warto mieć w swojej sypialni?

Kosmiczna technologia w sypialni, czyli materac z pianki termoelastycznej

Przeglądając różne rodzaje materacy, szczególną uwagę warto zwrócić na modele wykonane z pianki termoelastycznej (zwanej również „memory foam”). Innowacyjny materiał początkowo wykorzystywany był przez NASA, aby dzisiaj wiernie służyć nam w sypialniach. Niezwykle sprężysta pianka reaguje nie tylko na nacisk, ale również ciepło ludzkiego ciała. Dzięki swoim właściwościom idealnie dostosuje się do wszystkich krzywizn, redukuje nacisk i daje poczucie idealnego komfortu. Leżąc na materacu z pianki termoelastycznej, możemy poczuć delikatne zapadanie się w jego strukturę. Materace z pianki są polecane  osobom obłożnie chorym, ponieważ zapobiegają powstawaniu odleżyn.

Lateks dla alergików

Materace lateksowe zbudowane są z bloków lateksowych produkowanych z  naturalnego mleczka pozyskiwanego z kauczukowca oraz lateksu syntetycznego. Dzięki kanalikowej strukturze i antybakteryjnym właściwościom lateks jest szczególnie mile widzianym gościem w sypialniach alergików.

Materace bonellowe dla par

Kolejny wariant przypadnie szczególnie do gustu osobom śpiącym na co dzień z partnerem. Materace bonellowe, zwane również kieszeniowymi, wyposażone są w sprężyny  zamknięte w materiałowych kieszonkach. Odizolowane sprężyny pracują niezależnie od siebie, dlatego materac ugina się jedynie w miejscu nacisku. Ponadto, dzięki kieszonkom wszelkie dźwięki wydawane przez sprężyny są skutecznie tłumione.

About the author

Related