Na co zwrócić uwagę, wybierając pastę do zębów?

W dzisiejszych czasach na półkach sklepowych bez żadnego większego problemu można znaleźć bardzo wiele różnych past do zębów, dlatego też niektóre osoby mogą mieć duży problem, aby wybrać te najlepsze. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, na jakie elementy należy zwracać szczególną uwagę przy zakupie pasty do zębów.

Optymalna zawartość fluoru

Najważniejszym zadaniem pasty jest oczywiście dokładne oczyszczenie zębów i jamy ustnej oraz zniwelowanie ryzyka pojawienia się próchnicy. Aby powstrzymać bakterie i groźne wirusy niezbędny jest fluor, czyli pierwiastek, który bardzo skutecznie zwiększa odporność tkanek zębów poprzez hamowanie metabolizmu bakterii. Jeżeli stężenie fluoru w szkliwie jest zdecydowanie za małe, to niestety szkliwo staje się bardzo cienkie i podatne na działanie niebezpiecznych drobnoustrojów. Pamiętać należy także i o tym, że cienkie szkliwo podatne jest także na uszkodzenia i pęknięcia. Porządne pasty do zębów powinny posiadać od 1000 do 1500 ppm związków fluoru.

RDA

Bardzo ważną rolę odgrywa także RDA, czyli współczynnik ścieralności. Dzięki temu tajemniczemu parametrowi możemy określić ilość substancji ściernych w danej paście. Substancje ścierne to specjalne mikrogranulki, które podczas szczotkowania usuwają osad z zębów. Substancje te odgrywają bardzo ważną rolę, ale oczywiście nie można z nimi za bardzo przesadzić. Zbyt długie szczotkowanie może nie tylko podrażnić dziąsła, ale również uszkodzić szkliwo. Obecnie na półkach sklepowych możemy znaleźć pasty do zębów w których to RDA mieście się w granicach od 45 do 75. Osoby, które mają bardzo nadwrażliwe zęby powinny poszukać pasty poniżej 40 RDA. Bardzo wielu producentów oferuje także specjalne pasty wybielające dla palaczy w których to RDA może wynieść nawet 100. Warto wspomnieć także i o tym, że pasty wybielające można stosować tylko 2-3 miesiące.

Dodatkowe składniki w patach do zębów

Pastę do zębów najlepiej dopasować idealnie do problemów zdrowotnych, z którymi się borykamy. Osoby, które nie czują się na siłach, aby samodzielnie wybrać idealną pastę powinny skorzystać z pomocy doświadczonego stomatologa. Osoby, które posiadają bardzo nadwrażliwe zęby powinny poszukać past z argininą, która skutecznie łagodzi wszelkie dolegliwości. Przy stanach zapalnych doskonale sprawdzi się z kolei pasta, która ma w swoim składzie przeciwbakteryjne wyciągi ziołowe. Mowa tutaj przede wszystkim o pastach rumiankowych i tymiankowych. Godne uwagi są także pasty przyśpieszające gojenie, które w swoim składzie mają alantoinę.
Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.profimed.com/zeby-pasty-do-zebow-c1675

About the author

Related

ortodoncja katowice chirurg stomatolog Kraków