Modna i wygodna sypialnia w stylu skandynawskim

Sypialnia w stylu skandynawskim będzie bardzo dobrym wyborem ze względu na jasne barwy wpływające kojąco na nasze zmysły. Warto pomyśleć o takim stylu, który cechuje się prostotą pozwalającą na stworzenie wspaniałych efektów.

Jasny styl skandynawski w sypialni

Kolory w tym przypadku są najważniejsze. Styl skandynawski w sypialni musi opierać się na bieli, rozbielonych szarościach lub na innych jasnych kolorach. Przy czym nie zapominajmy, że nie można ich w zbyt dużej mierze mieszać. Biel z szarym, szarość z pudrowym różem, biel z odcieniami kremowego – zbytnia przesadność w doborze kolorów na ścianach i na meblach może zakłócić harmonijny spokój wiążący się ze stylem skandynawskim. Dobierając również dodatki do tego wnętrza nie można również pozwolić sobie na zbytnią przesadę. Skandynawski styl cechuje się minimalizmem, dlatego jedna, maksymalnie dwie ozdoby powinny nam wystarczyć. Goła ściana wygląda o wiele lepiej niż ta, która przeładowana jest zbyt wieloma ozdobami. 

Funkcjonalne meble

W sypialni w stylu skandynawskim powinny pojawić się proste i wygodne meble. Niech nikogo nie zdziwi fakt, że architekt wnętrz może zaproponować samodzielny materac położony bezpośrednio na ziemię, na prostą ramę łóżka, na wielką skrzynię lub też na palety. Do tego przy samym łóżku powinny pojawić się dwa stoliki nocne, które mogą przyjąć postać zwykłego taboretu wykonanego z bielonego lub naturalnego drewna. Wygodna ławka w nogach łóżka i prosta garderoba będą idealnym wykończeniem tego wnętrza. 

About the author

Related