Kuchnie klasyczne: jak je urządzić?

Ponadczasowa elegancja, która nigdy nie wychodzi z mody – tak można określić cechy, którymi charakteryzują się kuchnie klasyczne.
 

Kuchnie klasyczne: co jest najważniejsze w aranżacji?

Barwą, która jest dominująca dla kuchnie klasyczne jest biel. Dopuszczalne są również inne kolory, ale jest warunek: powinny to być barwy, które są neutralne: beże i różne odcienie szarości. Jeżeli chodzi o meble do klasycznych kuchni, to powinny one być wykonane z drewna. Mogą to być zarówno meble w kolorze białym, jak i w naturalnym kolorze drewna. Ważne są takie detale, jak przeszklenia. Przeszklenia w drzwiczkach szafek mogą być podzielone szprosami. Wyjątkowych walorów estetycznych nabierają też szafki, w których przeszklenia zostały wykonane ze szkła fazowanego. Przeszklenia pozwolą nam na wyeksponowanie najpiękniejszej zastawy. Dekoracyjne rzeźbienia i charakterystyczne gzymsy u góry – to elementy mebli, które również są charakterystyczne dla stylu klasycznego. Ściany w kuchni urządzonej w stylu klasycznym mogą zostać ozdobione gzymsami i sztukateriami – taka kuchnia będzie wyjątkowo elegancka.
 

Co na podłogę w klasycznej kuchni?

Do mebli z frontami wykonanymi z drewna najlepiej pasują kamienne płytki, które mają nierówne krawędzie (powinny zostać ułożone w różnych kierunkach, zarówno w karo jak i prosto), terakota albo gres. Jeżeli kuchnia ma lekko rustykalny charakter jako wykończenie podłogi sprawdzą się także ceglane płytki. W każdej niezależnie od tego czy ma charakter lekko prowansalski, skandynawski czy rustykalny zawsze warto wykonać posadzkę z desek.
 
Kuchnie klasyczne są eleganckie i ponadczasowe, a to oznacza, że zawsze będą modne. Można im nadać charakter rustykalny, prowansalski albo skandynawski. Niezależnie od charakteru pamiętajmy, że najważniejsze są w takiej kuchni meble z frontami z drewna.
 

About the author

Related

ortodoncja katowice Dentysta w krakowie