Konserwacja dachów przed zimą ma kluczowe znaczenie dla budynku

Dni stają się coraz krótsze, ptaki z wolna odlatują do ciepłych krajów, a to oznaka nadchodzącej zimy. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że technologie czyszczące się zmieniają dzięki ich pomocy możemy znacznie lepiej zakonserwować swój dom.

 

Przed zimą warto wykonać oczyszczanie dachu i udrażnianie rynien. To najważniejsze elementy, które pozwolą zbierającym się śniegom dobrze odpływać przez spusty, a nie gromadzić się w rynnach i zalewać ściany budynków.

 

Z tego typu niebezpieczeństwo może poważnie uszkodzić ściany budynków szczególnie jeżeli problem występuje z roku na rok. Na niektórych domach widać zacieki zmyty kolor, czy pojawiające się porosty lub mchy. Te oznaki taki są bardzo niebezpieczne  dla budynku – tynk może zacząć w końcu pękać (już nawet w dwa lata od położenia!) , ramy okienne mogą się odginać.

Prawdziwym niebezpieczeństwem jest wnikanie wody deszczowej lub roztopionego śniegu szczeliny ściany lub okien, a następnie zamarzanie i w nocy. Jak wiemy lód zwiększa swoją objętość i rozrywa kolejne elementy ścian. To znacznie osłabia jego strukturę, tłuszczy kolejne połacie ściany, las przyprawia o zawrót głowy. Oczywiście będziemy musieli przeprowadzić remont.

 

Z tego powodu czyszczenie dachu jest bardzo ważnym elementem psychicznego zadbania o swój budynek. Polecamy ci zatrudnienie profesjonalnej firmy która jednocześnie oczyści dach oraz rynny i udrożnić rury spustowe. Te zabiegi nie są bardzo drogie, a pozwalają przedłużyć zbliżające się widmo remontu o dobre kilka lat. Warto wykonywać się regularnie co dwa-trzy lata zależnie od ilości zabrudzeń pojawiające się na ścianach i dachach.

Zobacz ofertę: http://sco-cleanup.pl/mycie-dachow/

Polecamy usługi firmy SCO CLEAN UP, która z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu zajmuje się takimi działaniami w całej Polsce.

About the author

Related

http://absenting.com.pl http://hamam-project.org http://likeplus.waw.pl/typy-bukmacherskie-na-jutro/