Jesteś świadkiem wypadku drogowego? Zadbaj o swoje bezpieczeństwo

Wypadek drogowy to nic przyjemnego – jednak warto pomyśleć zawczasu o tym, w jaki sposób się zachować, gdy jesteśmy jego świadkiem. Ratownicy i pracownicy służb mundurowych podkreślają, że jeśli tylko zanim zdarzenie drogowe nastąpi, zastanowimy się nad trybem postępowania, istnieje większe prawdopodobieństwo, że zachowamy się w sposób właściwy i przemyślany.

Twoje bezpieczeństwo jest najważniejsze

Pierwszą zasadą postępowania w przypadku gdy jesteśmy świadkiem wypadku powinno być zapewnienie bezpieczeństwa nam samym, dopiero później uczestnikom zdarzenia. Na nic zda się nasza pomoc, jeśli naszą lekkomyślnością sprawimy, że również nam stanie się krzywda. Co więc koniecznie należy zrobić?
Przede wszystkim postępuj tak, by nie powodować dalszego zagrożenia na drodze: samochód ustaw na poboczu lub innym bezpiecznym miejscu i włącz światła awaryjne. Następnie załóż kamizelkę odblaskową i ustaw trójkąt ostrzegawczy, żeby uprzedzić innych uczestników ruchu o niebezpieczeństwie.
Pamiętaj: jeśli w trakcie udzielania pomocy istnieje zagrożenie dla twojego zdrowia lub życia, nie podejmuj działań. Z działań ratunkowych należy zrezygnować zwłaszcza jeśli wypadek spowodował niebezpieczeństwo wybuchu.
O bezpieczeństwie na drodze edukuje sklep motoryzacyjny eport2000.pl.

About the author

Related