Jakie spodnie do jazdy konnej wybrać?

Jeździectwo to sport chętnie wybierany przez osoby w różnym wieku – jego olbrzymią zaletą jest fakt, że wpływa on na ciało w sposób ogólnorozwojowy. Aby jednak prawidłowo przygotować się do lekcji jazdy konnej, konieczne jest zakupienie odpowiedniego stroju. Najważniejsze okażą się buty, spodnie do jazdy konnej oraz kask jeździecki.

Wygodne spodnie do jazdy konnej

Przygotowując się do treningów jazdy konnej, konieczne jest zadbanie o wygodę. Elementem obowiązkowym podczas jazd są spodnie do jazdy konnej. Funkcjonalne bryczesy spełniają kilka ról: chronią przed potencjalnymi uszkodzeniami skóry, pozwalają na lepszą przyczepność do siodła. Bryczesy oferowane są w szerokiej gamie kolorów i fasonów – bez trudu znaleźć można spodnie do jazdy konnej dedykowane dla dzieci, młodzieży czy osób dorosłych, zachwycają również kolory. Spodnie do jazdy konnej wykonywane są z tkanin łączących różnorodne włókna. Prym wiedzie bawełna, która pozwala na stałe wentylowanie skóry nóg, jak również na wzmocnienie materiału. W czasie chłodniejszych dni spodnie z dodatkiem bawełny skutecznie chronić będą przed chłodem. Bryczesy tworzy się również z włókien syntetycznych, które pozwalają na nadanie tkaninie pewnego stopnia elastyczności. Dodatek włókien syntetycznych sprawia, że tkanina jest przyjemniejsza w dotyku. Elementem bryczesów są również leje – zazwyczaj są one tworzone z silikonu czy też skóry. Dzięki lejom możliwe jest pewniejsze utrzymywanie się w siodle.

Spodnie do jazdy konnej, dopasowane do jeźdźca

Aby codzienne treningi były jeszcze wygodniejsze, spodnie do jazdy konnej uzupełniono o kilka funkcjonalnych elementów. Przede wszystkim spodnie takie posiadają szlufki, aby możliwe było wykorzystanie paska. Drugą istotną kwestią są kieszonki. W modelach damskich często stosowane są również ozdobne przeszycia czy kryształki.