Jak zaaranżować nowoczesne tarasy?

Dzisiaj nie musimy planować dalekich podróży, aby odpocząć wśród zieleni i ciszy. Wystarczy odpowiednio zaaranżować nasz taras, aby stał się oazą spokoju i miejscem, gdzie możemy się relaksować. Przestrzeń tarasowa to idealne miejsce także do spotkań w gronie znajomych, organizowania grilla czy do wspólnego spożywania śniadań w gronie rodziny. Jak sprawić, aby miejsce to faktycznie było tak funkcjonalne?

Jakie meble na nowoczesny taras wybrać?

Podstawą w aranżowaniu przestrzeni tarasowej są oczywiście meble. Te z kolei muszą być przede wszystkim odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Meble wykonane z niskiej jakości tworzyw bardzo szybko zaczną się koślawić, rozklejać, łamać. Warto szukać tworzyw takich jak aluminium, technorattan, tkaniny hydrofobowe – wszystkie one mają podwyższoną odporność na wilgoć, wnikanie brudu, pojawianie się rdzy, niskie czy wysokie temperatury. Nowoczesne tarasy to bowiem nie tylko elegancja, ale i nowoczesne tworzywa, które posłużą nam wiele lat.

Komplety meblowe na nowoczesne tarasy

Poza trwałością produktu bardzo ważne jest również wybranie kolekcji, która odpowiada nam swoją estetyką. Wśród licznych kolekcji znajdziemy meble inspirowane stylem retro, ale również nowoczesnym designem. Szukając idealnych sof czy foteli warto zwrócić szczególną uwagę na meble modułowe, których zaletą jest możliwość kreatywnego podejścia do aranżacji. Dzięki niewielkim złączkom meble modułowe możemy łączyć i rozłączać w zależności od potrzeb, tworząc niewielkie komplety czy jeden duży mebel w postaci sofy narożnej.

Jak chronić się przed słońcem?

Aby w pełni korzystać z zalet tarasu warto pomyśleć o funkcjonalnym parasolu lub tarasoli. Dzięki tym urządzeniom schronimy się przed nadmiernym promieniowaniem UV, a dodatkowo także zapewnimy sobie i bliskim przyjemny sen.

About the author

Related