Jak uniknąć zniszczeń podłogi?

Krzesła obrotowe często dysponują plastikowymi kółkami, ułatwiają one poruszanie się w obrębie biurka. Jednak ich największym minusem jest niszczenie się podłoża. Kilka miesięcy codziennego przesuwanie krzesła w obrębie jednego miejsca, doprowadzi do zniszczenia paneli. Dobrym rozwiązaniem okażą się maty ochronne. Jest to rozwiązanie proste jednak bardzo skuteczne. Sprawdzi się ono zarówno w domu, jak i w biurze.

Jakie są zalety mat ochronnych?

Jest to nie tylko zabezpieczenie podłogi przed uszkodzeniami mechanicznymi, ale również przed odbarwieniami czy plamami. Maty od renomowanych producentów mogą się poszczycić doskonałą odpornością na uszkodzenia mechaniczne, promieniowanie UV, jak i wysokie temperatury. Dzięki czemu maty można stosować nawet na podgrzewanych podłogach bez żadnego problemu.

Jak dobrać odpowiednią matę do podłoża?

Odpowiedni rodzaj maty jest najistotniejszy w doborze, to od tego będzie zależeć, jak mata będzie się zachowywać. Źle dobrana mata do podłoża poskutkuje ciągłym przesuwaniem się. Przez co nie będzie zapewniała należytej ochrony. Na rynku jest dostępnych kilka rodzajów mat.

Maty podłogowe gładkie są stosowane na podłogach drewnianych, ceramicznych, jak i laminowanych. Spód maty jest pokryty powłoką antypoślizgową. Dzięki temu mata nie będzie poruszać się po podłożu.Maty podłogowe z wypustkami są stosowane na wykładzinach dywanowych. Dzięki swoim wypustką (kolcom) uniemożliwiają przesuwanie się po wykładzinie.

W jaki sposób położyć matę ochronną?

Sam dobór odpowiedniej maty ochronnej to nie wszystko. Równie istotne jest to, aby odpowiednio dobrze ją położyć. W pierwszej kolejności trzeba pamiętać, aby matę położyć wyłącznie na wyczyszczonej i suchej podłodze. Maty ochronne są wykonane z materiałów, które nie przepuszczają wody. Kładąc matę na jeszcze mokrą powierzchnię, woda zostanie zatrzymana pod matą, co w przypadku podłóg drewnianych może skutkować zniszczeniem podłoża.

Maty gładkie muszą być położone w taki sposób, aby ich specjalna powłoka antypoślizgowa znajdowała się w bezpośrednim kontakcie z podłożem. Maty z wypustkami kładzie się bezpośrednio na wykładzinie kolcami do spodu. Ułożenie mat w taki sposób uniemożliwi im jakiekolwiek poruszanie się. Aby wyczyścić maty ochronne, wykorzystuje się miękkie gąbki, zwilżone wodą z dodatkiem łagodnego mydła. Bez problemu można stosować również naturalne i alkaliczne detergenty. Jedyne czego należy nie stosować to środków czystości bardzo wysoko alkalicznych, które zawierają w składzie benzynę, aceton lub benzen.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://www.maximat.pl/

About the author

Related

ortodoncja katowice torby reklamowe z nadrukiem