Jak na stałe pozbyć się owłosienia?

Depilacja laserowa jest obecnie jedną z najnowocześniejszych i najbardziej skutecznych metod depilacji. Jest to, co prawda, metoda droższa, niż usuwanie włosków przy pomocy wosku lub depilatora (o maszynce nie wspominając), jednak jest niezwykle skuteczna. Kiedy raz zastosujemy serię zabiegów laserem, na lata możemy zapomnieć o problemie z odrastającymi włoskami. W dzisiejszych czasach jest to szczególnie ważne, gdyż kobiety są często bardzo zabiegane, godząc pracę zawodową i obowiązki domowe, a gładkie nogi należą do najważniejszych zasad estetycznego kanonu.

Jak skuteczny jest zabieg?

Decydując się na depilację laserową, pierwsze efekty możemy zauważyć już po zastosowaniu jednego zabiegu. To zaskakuje wiele kobiet, które wcale się tego nie spodziewają. Do pełnego wyeliminowania owłosienia konieczne jest zwykle trzy do czterech zabiegów. Zdarzają się jednak przypadki, że potrzeba ich więcej. Niestety, zabieg nie będzie skuteczny w przypadku osób o bardzo jasnych włosach. Zbyt ciemna karnacja jest przeciwwskazaniem, gdyż duża ilość melaniny w skórze może sprawić, że zabieg będzie niebezpieczny.
depilacja gdańsk

Jak przebiega zabieg?

Na początku czeka Cię konsultacja z dermatologiem i kosmetyczką, dzięki czemu zostaną wyeliminowane przeciwwskazania. Następnie należy wypróbować laser najpierw na niewielkim fragmencie skóry. Dzięki temu, jeśli coś pójdzie nie tak, będzie można szybko przerwać, bez szkód dla pacjentki. Jeśli wszystko idzie sprawnie, głowica urządzenia przykładana jest do poszczególnych partii ciała pacjentki. Wiązka światła przenika przez skórę, pozostawiając ją nienaruszoną i jest wchłaniania przez melaninę – barwnik znajdujący się w mieszku włosowym. Tam zamieniany jest w energię cieplną, która niszczy cebulkę włosa, nie uszkadzając przy tym sąsiednich komórek. To uniemożliwia odrastanie włosów.

Jak dbać o skórę?


Zabieg depilacji laserowej jest zabiegiem bezpiecznym, jednak wymaga odpowiedniej pielęgnacji skóry. Przed i po zabiegu nie można opalać się – dotyczy to zarówno naturalnego opalania, wizyt w solarium, jak i korzystania z samoopalacza. Należy zrezygnować również z peelingów i kosmetyków zawierających alkohol. Za to warto dbać o intensywne nawilżenie skóry. W tym celu warto używać kremów i balsamów nawilżających. Nie powinny wystąpić żadne skutki uboczne, czasami jedynie jest możliwe lekkie zaczerwienienie skóry przez kilka pierwszych dni po zabiegu. Nie jest ono niebezpieczne.
Artykuł powstał przy współpracy z redaktorami portalu http://medicinemag.pl/.

About the author

Related