Jak dopasować strój kąpielowy do sylwetki?

Wybierając się na wakacje nad morzem, jeziorem bądź basenem, istotną kwestią może okazać się wybór stroju kąpielowego. Nie dla każdego to zadanie jest łatwe i przyjemne, dlatego poniższy tekst przybliży kwestie, na jakie warto zwracać uwagę podczas szukania kostiumów kąpielowych.

Przede wszystkim – jakie są rodzaje strojów kąpielowych?

Głównym podziałem jest ten na kostiumy kąpielowe jednoczęściowe oraz dwuczęściowe. Skupiając się na tych pierwszych, mamy do czynienia ze strojem, który ukrywa brzuch pod materiałem. Taki fason kojarzy się wielu osobom tylko ze sportowymi kostiumami kąpielowymi, ale nic bardziej mylnego. Obecnie istnieje szeroki wybór strojów jednoczęściowych, które mogą być bardziej ekstrawaganckie, mniej lub bardziej wycięte, a także przyozdobione koralikami bądź cekinami. Decydując się na jednoczęściowy kostium kąpielowy nie trzeba obawiać się nudy, gdyż obecna moda jest naprawdę różnorodna.

W przypadku dwuczęściowych strojów kąpielowych mamy do czynienia z osobnymi majtkami i dopasowanym biustonoszem kąpielowym. Taki fason odsłania więcej ciała, ale także umożliwia opalenie brzucha. Tu – tak jak w przypadku jednoczęściowych pozycji – można spotkać mniej lub bardziej wycięte kroje, stonowane kolorystycznie propozycje lub takie bardziej fikuśne. To, na jaki strój się zdecydujemy zależy tylko od nas.

Jak dopasować kostium do sylwetki?

Wiele osób zmaga się z kompleksami dotyczącymi swojego ciała. Przy wyborze strojów kąpielowych kierują się głównie tym, by ukryć jak najwięcej mankamentów ciała. Oczywiście, jeśli nie lubimy naszego brzucha, mamy do wyboru bardziej zabudowany strój jednoczęściowy, który ukryje wszelkie mankamenty. Jednak w przypadku, kiedy nasze boczki nam nie przeszkadzają, absolutnie nie powinniśmy się wstydzić! Śmiało możemy łapać kostiumy kąpielowe dwuczęściowe i cieszyć się równomierną opalenizną na całym ciele.

Dla osób chcących podkreślić sylwetkę doskonałym wyborem będą oczywiście dwuczęściowe kostiumy kąpielowe. Ale to nie koniec możliwości. Coraz częściej można dostrzec na półkach sklepowych stroje jednoczęściowe, które są bardzo wycięte po bokach. Taki fason idealnie podkreśla talię osy i uwydatnia atuty sylwetki.

Najmodniejsze wzory

Bardzo modne ostatnimi czasy okazały się motywy zwierzęce na kostiumach kąpielowych. Zdecydowanym faworytem wśród klientek jest motyw zebry oraz nieśmiertelny wzór panterki.

Co więcej, dużą popularnością cieszą się pasiaste wzory, które umieszczone są na kostiumach fasonem przypominających te z lat 90′. To doskonały przykład na to, że moda lubi wracać.

Jeśli chodzi o gładkie stroje kąpielowe bez nadruków, króluje oczywiście klasyczna czerń oraz pastelowe kolory. Dodatkowo, dużo osób chętnie sięga po kostiumy kąpielowe w kolorach żółtym i pomarańczowym, które świetnie podkreślają opaleniznę.

Więcej informacji znajdziesz na stronie kostium kąpielowy.