Jak dobrać idealny brodzik?

Urządzanie łazienki to sztuka niełatwa. Zazwyczaj łazienka to pomieszczenie niezwykle małe, które musi spełnić wiele funkcji. Niewygodna i źle oświetlona łazienka to zmora wielu polskich domów. Jak ją zaplanować, by z radością z niej korzystać?

Dobry plan

Rozplanowanie łazienki to podstawa. Wymierzmy ją dokładnie i zróbmy plan, gdzie chcielibyśmy postawić meble i nie tylko. To pomoże nam w dobrym zaplanowaniu przestrzeni. Nie da się ukryć- im dokładniej to zrobimy, tym lepiej!

Decyzje

Każdy urządzając łazienkę stanie przed decyzją: wanna, czy brodzik? Zasada jest tutaj dość prosta- im więcej miejsca, tym bardziej możemy myśleć o wannie, im mniej o brodziku. Brodziki istnieją w wielu rodzajach- szerokościach, kształtach i głębokościach. Wybierzmy taki, który najbardziej nam odpowiada i pasuje do naszej łazienki. Pamiętajmy, przy tym, by wybrać brodzik możliwie uniwersalny. Dlaczego? Bo gdy będziemy chcieli zmieniać kabinę, taka decyzja okazje się strzałem w dziesiątkę.

Materiał brodzika

Prócz najróżniejszych rozmiarów, kształtów i głębokości do wyboru mamy także materiał, z którego wykonany jest brodzik. Zazwyczaj możemy wybierać między akrylem i ceramiką, aczkolwiek nie jesteśmy skazani tylko na te dwie opcje. Coraz popularniejszy staje się odlew mineralny. Brodziki z odlewów mineralnych są łatwe w czyszczeniu, odporne na odbarwienia, a do tego nie zbiera się na nich dużo bakterii. Co jak co, nie ważne, jaką decyzję podejmiecie, przy odpowiedniej pielęgnacji i regularnym czyszczeniu sprawdzi się ceramika, akryl, blacha stalowa emaliowana, czy odlewy mineralne. Wybór staje się coraz większy.

Kolor brodzika

Kto złapał się na tym, że o brodziku myśli tylko w kategoriach bieli? Uwaga: brodzik wcale nie musi być biały. Powinniśmy dobrać go do kolorów dominujących w naszej łazience. Brodzik może być zarówno biały, czarny, jak i we wszystkich kolorach tęczy. Dobranie go do kolorów dominujących w łazience stworzy efektowny design naszego pomieszczenia. Warto także zastanowić się nad względami praktycznymi i wybrać kolor, który będzie dłużej wyglądał na czysty i nie będzie uciążliwy w sprzątaniu. Najgorsze co możemy zrobić to wybrać brodzik, który jest ładny, ale jego pielęgnacja to istny koszmar.
Prysznic to doskonały wybór, dla tych którzy mają mało miejsca w łazience. Jest wygodny, ekonomiczny i stylowy. Powinni o nim pomyśleć wszyscy, którzy na małej przestrzeni chcą stworzyć naprawdę funkcjonalne wnętrze. A łazienka jak najbardziej taka powinna być, by ułatwiać codzienne czynności.
Więcej informacji o brodzikach znajdziesz na stronie sklepu 1lazienka.pl – brodziki.

About the author

Related

http://carnivorous-plants.pl http://gardenogrody.pl http://pisane-slowem.pl