Dopasowana do potrzeb drukarka czy urządzenie wielofunkcyjne?

Urządzenie drukujące jest przydatne w każdym domu i biurze. Przydaje się do załatwiania codziennych spraw, ale również przekazywania papierowych raportów, faktur czy innych dokumentów. Warto mieć sprzęt, który będzie odpowiadał potrzebom konkretnego miejsca – będzie wydajny, osiągalny cenowo oraz adekwatny pod względem jakości.

Drukarka czy urządzenie wielofunkcyjne?

Jeszcze przed zakupem warto zweryfikować potrzeby sprzętowe. Drukarka może służyć jedynie do szybkiego przygotowywania dokumentów- nie jest jej wtedy potrzebna funkcja ksero i skanu, lub może być używana do wielu funkcji. To pierwsze urządzenie sprawdza się w małych biurach, gdzie potężne ksero i skaner znajdują się w oddzielnym miejscu. To domena dużych korporacji urzędów. Do rozwiązań domowych wybierane są zazwyczaj urządzenia wielofunkcyjne: mogą jednocześnie drukować, kopiować i skanować treści. Jednocześnie producenci zadbali o to, by sprzęty wielofunkcyjne nie były ogromne. W wielu przypadkach nie różnią się gabarytami od zwykłych drukarek. Dzięki temu zmieszczą się na domowych biurkach czy też w biurze niezbyt dużego przedsiębiorstwa. Przed zakupem należy zatem po prostu zweryfikować swoje możliwości i potrzeby sprzętowe.

Sprzęt atramentowy czy laserowy? W jakich sytuacjach lepiej sprawdzą się poszczególne urządzenia?

Poza typowymi drukarkami wykorzystującymi tusze do drukowania, na rynku są również drukarki laserowe, które używają specjalnego tonera. Są one zdecydowanie bardziej wydajne, jednak również drogie w obsłudze i zakupie. Wysoką cenę mają szczególnie dopasowane dobra komplementarne. Są one również trudniej dostępne. Podczas gdy tusz HP 650 można kupić właściwie w każdym sklepie z elektroniką, tonery muszą być zamawiane w miejscach specjalistycznych. Drukarki laserowe są zazwyczaj kupowane w wersji czarno-białej. Oferujące wydruki w kolorze są zdecydowanie droższe.

Czy jakość tuszu ma znaczenie? Lepiej wybrać tusz HP 650 czy odpowiednik?

W przypadku drukarek atramentowych, tusze są zdecydowanie mniej wydajne, ale są tańsze i łatwiejsze w zakupie w porównaniu do tonerów. Tusz HP 650 można kupić w wielu miejscach, a gdy jego cena będzie zbyt wysoka można pokusić się o zakup odpowiednika. Zmniejszy to zarówno koszt wydruku, jak i wpłynie na jakość obrazów. Odpowiedniki nigdy nie będą idealnie kompatybilne z drukarką tak jak tusze rekomendowane przez producenta. Warto zastanowić się czy obniżenie jakości wydruku spełnia nasze standardy.

Więcej informacji znajdziesz na stronie tusz do drukarki hp 650.