Dom zamiast mieszkania? Dlaczego nie!

Zdecydowana większość młodych osób pragnących w pełni się usamodzielnić decyduje się na kupno mieszkania, od razu odrzucając możliwość budowy własnego domu.  Inwestycja we własne cztery ściany usytuowane poza hałaśliwym miastem budzi lęk z obawy o wysokie nakłady finansowe. Tymczasem okazuje się, że koszty zakupu mieszkania i budowy niewielkiego domu mogą być praktycznie takie same. Jak to możliwe?

Tanio, solidnie, ekonomicznie… Domy szkieletowe

Faktem jest, że wzniesienie dużego, murowanego budynku przekracza możliwości finansowe przeciętnego Kowalskiego. Jednak warto mieć świadomość, że nowoczesny rynek ma nam znacznie więcej do zaoferowania niż tradycyjne budownictwo. Odpowiedzią na potrzeby osób pragnących żyć we własnym domu bez konieczności zadłużania się na niebotyczną kwotę są domy szkieletowe budowane z drewnianych prefabrykatów. Całoroczne domy szkieletowe na pierwszy rzut oka niczym nie różnią się od swoich murowanych wersji. Jednak, w przeciwieństwie do nich, koszty kupna projektu, jego realizacji i późniejszej eksploatacji domu są zaskakująco niskie. Ponadto, budowa i wykańczanie domu nie trwa kilka lat, a kilka miesięcy.

Producent domów szkieletowych – wybieraj mądrze!

Dom szkieletowy będzie mógł zyskać miano energooszczędnego tylko wtedy, kiedy będzie spełniał ściśle określone normy.  Aby mieć pewność, że dobrze inwestujesz swoje pieniądze, podczas wyboru projektu i wykonawcy nie zdawaj się na przypadek. Na polskim rynku z powodzeniem funkcjonują firmy wyspecjalizowane w wąskiej dziedzinie budownictwa lekkiego. Jako przykład może tutaj posłużyć producent domów szkieletowych Mawit, który prowadzi własny tartak, oferuje projekty i ich realizację.

About the author

Related