Dobre auta używane – dostawcze oraz ciężarowe  

Samochody dostawcze i ciężarowe są najważniejszym punktem każdego przedsiębiorstwa transportowego. Kierownicy firm TSL wiedzą, że flota własnych pojazdów musi cały czas rotować. Oznacza to sprzedaż starszych samochodów i kupno nowszych modeli. Większość z polskich przedsiębiorców nie decyduje się na zakup samochodów nowych lecz stawia na dobre auta używane. Dostawcze i ciężarowe samochody w takim stanie mogą okazać się o wiele bardziej opłacalne niż pojazdy salonowe.

 

Nowe vs używane samochody dostawcze i ciężarowe

Wielu przedsiębiorców zastanawia się czy postawić na pojazdy używane czy nowe – prosto z salonu. Zdecydowanie te drugie bardzo kuszą niesamowitymi osiągami, nietuzinkowym wyglądem i oszczędnością utrzymania. Jednak cały czas pryska w momencie, kiedy przedsiębiorca widzi cenę takich pojazdów. Są one niezwykle drogie dlatego naprawdę niewielkie grono przedsiębiorców jest stać na taki wydatek. Dodatkowo warto powiedzieć, że samochody ciężarowe w stanie nowym już na wyjeździe z salonu tracą około 20 % swojej wartości.

 

Samochody w stanie używanym wydają się o wiele lepszą opcją dla osób, które chcą zaoszczędzić większą ilość pieniędzy. Nie tracą one na wartości, a bywają naprawdę sprawdzonymi i długowiecznymi pojazdami. Warto tutaj stawiać na sprawdzone marki pojazdów, które charakteryzują się żywotnością. Mimo wszystko procedura zakupu samochodu używanego wydaje się nieco trudniejsza z perspektywy podjęcia dobrej decyzji. Chodzi tutaj o 100% pewność dotyczącą stanu technicznego pojazdu. Czasem zdarzają się naciągacze, którzy chcą sprzedać samochód z ukrytą usterką. Dlatego na zakup pojazdu z rynku wtórnego powinno zabrać się znajomego mechanika, który zna się na ocenie stanu technicznego pojazdu i pomoże w podjęciu dobrej decyzji.

 

Podsumowanie 

Na rynku wtórnym można zdobyć naprawdę fantastyczne pojazdy ciężarowe. Niestety istnieje również prawdopodobieństwo zakupu trefnego auta, które będzie swego rodzaju skarbonką. Dlatego zawsze lepiej dmuchać na zimne i podwójne sprawdzić dany pojazd przed jego zakupem.