Dlaczego warto zainwestować w tarasolę?

Do niedawna jedyną metodą na zacienienie miejsca wypoczynkowego w ogrodzie był parasol ogrodowy. Dzisiaj wiemy, że możliwości jest znacznie więcej. Jedną z rekomendowanych są tarasole, czyli nowoczesne konstrukcje, które podniosą poziom naszego komfortu zarówno w ogrodach, jak i na tarasach. Czym są tarasole? Czy sprawdzą się w naszej przestrzeni wypoczynkowej?

Tarasola w ogrodzie i na tarasie

Tarasole to interesująca nowość, która może całkowicie zmienić estetykę otoczenia miejsca wypoczynkowego. Tarasole projektowane są w taki sposób, aby w jak największym stopniu ułatwiać korzystanie z nich. Wysoka funkcjonalność sprawia, że pogoda nie będzie już przeszkodą do odpoczynku na świeżym powietrzu. Nowoczesne konstrukcje tarasoli okażą się strzałem w dziesiątkę, kiedy będziemy chcieli wypocząć blisko natury. Na stronie tarasola.pl znajdziemy najciekawsze modele.

Konstrukcja tarasoli – jakich materiałów użyto?

Wznosząc tarasolę przede wszystkim wykorzystywane są aluminiowe elementy malowane proszkowo – tworzą one konstrukcję nośną. Malowanie proszkowe pozwala na wyeliminowanie problemu rdzy. Sam kolor konstrukcji może być wybrany z palety ponad 200 klasycznych barw lub barw drewnopodobnych. Konstrukcja odporna jest na silniejsze podmuchy wiatru, działanie zmiennych temperatur, jak również na obciążenie, np. śniegiem. Wewnątrz konstrukcji ukryty jest system odprowadzania wody.

Na uwagę zasługują dachy tarasoli – w zależności od potrzeb mogą być one składane lub rozkładane. Dachy tworzone są z aluminiowych lameli obracających się wokół własnej osi, jak również z tkanin technicznych. Bez względu na rodzaj dachu materiały te nie nagrzewają się, doskonale chroniąc przed słońcem i zapewniając komfortowy cień. Druga istotna rzecz to odporność na promieniowanie UV oraz na wodę.

About the author

Related