Czym są nieruchomości komercyjne

Nieruchomość komercyjna to określenie dotyczące lokalu o charakterze nie-mieszkalnym. Typowymi przykładami są: biurowce, hale magazynowe, lokale handlowe, a także niektóre budynki użyteczności publicznej np. lotniska, czy kina. W dzisiejszych czasach połowa nieruchomości, stanowi tego typu lokale.

Są to budynki, którymi najbardziej zainteresowane są firmy, ewentualnie osoby chcące założyć swoją własną działalność gospodarczą. Na ich cenę składa się wiele czynników, przede wszystkim lokalizacja i powierzchnia.

Jak wybrać idealny lokal pod działalność gospodarczą

W zależności od tego, jaki biznes chcemy otworzyć, będziemy kierować się różnymi kryteriami wyboru. W przypadku klubu, baru, czy restauracji, najważniejszym aspektem, na jaki będziemy zwracać uwagę, jest umiejscowienie jak najbliżej centrum. Tam bowiem gromadzą się zarówno mieszkańcy, w celach towarzyskich, jak i turyści, szukający noclegu.

Inaczej wygląda sprawa, jeżeli planujemy prowadzić np. małe biuro rachunkowe na obrzeżach, któremu wystarczy zapewnić dobrą reklamę. Nieruchomości komercyjne w takich miejscach, mają swoje plusy pod względem kosztów, ponieważ są znacznie korzystniejsze.

Wybierajmy nie pod wpływem impulsu, a po dokładnym obejrzeniu oferty. W Internecie możemy znaleźć niezliczoną ilość zdjęć, od deweloperów, którym zależy jedynie na jak najszybszym znalezieniu osoby chętnej do kupna lub wynajmu. Co za tym idzie, nie koniecznie to jak nieruchomość wygląda w sieci, odpowiada temu, jak wygląda ona na żywo. Zanim zdecydujemy się na podpisanie umowy, zobaczmy ją na własne oczy i wówczas dokonajmy wyboru.

Zyski z nieruchomości komercyjnej

Jeżeli zdecydujemy się na zakup, nasz lokal, może być przedmiotem umowy najmu. Wówczas staje się on przedmiotem inwestycyjnym, który będzie przynosił nam comiesięczne dochody, w postaci opłat od najemcy.

Jest to ciekawe rozwiązanie, dla osób mających odpowiednie fundusze, do wykupienia nieruchomości na własność. Co prawda na start musimy pożegnać się ze sporą sumą pieniędzy, ale pod warunkiem dobrego wyboru lokalizacji, mamy gwarantowane dochody. Jest to dobra opcja dla tych, którzy nie chcą prowadzić swojego własnego biznesu, a wynajem nie wymaga od nas żadnych dodatkowych nakładów pracy.

Artykuł powstał we współpracy z GTB Invest – nieruchomości komercyjne

About the author

Related