Czy młodość skóry można przedłużyć?

Zmarszczki szpecą twarz i dodają nam lat – nie ma co do tego żadnej wątpliwości. Od długiego czasu staramy się walczyć z tą oznaką upływającego czasu, jednak efekty są zazwyczaj mizerne. Dlaczego nasza skóra się starzeje? Czy możliwe jest zahamowanie procesu starzenia? Co zrobić, aby cieszyć się wspaniałą i elastyczną skórą twarzy przez długi czas?

 

Zmarszczki – skąd się biorą?

Na proces powstawania zmarszczek wpływ ma wiele czynników. Najważniejszy z nich to zanikanie włókien kolagenowych i kwasu hialuronowego z naszego organizmu. Kwas hialuronowy łączy wodę w komórkach, przez co nasza skóra jest bardziej sprężysta, nawodniona, miękka. Skóra pozbawiona nawilżenia jest bardziej podatna na uszkodzenia. Na stan skóry niebagatelnie wpływają również czynniki środowiskowe: nadmierne promieniowanie UV, zanieczyszczenie środowiska. Do niedawna sądzono, że ze zmarszczkami można walczyć przy pomocy drogeryjnych kremów. Musimy być jednak świadomi, że preparaty takie nie są w stanie dotrzeć głęboko i działają wyłącznie powierzchniowo.

 

Zabiegi, które przywrócą skórze młodość

Aby skutecznie walczyć ze zmarszczkami warto zainteresować się zabiegami medycyny estetycznej – proponowane są one przez specjalistyczne kliniki medycyny estetycznej. Zabiegi takie jak spłycanie zmarszczek czy wyostrzanie owalu twarzy pozwalają na poprawę wyglądu skóry, jej nawodnienia, wpływają pozytywnie na przywrócenie elastyczności. O zaletach zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego przeczytać można na stronie karolinakusnierz.pl.

 

Dlaczego warto skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej?

Przede wszystkim są one wykonywane przez specjalistów z dużym doświadczeniem – zapewniają oni bezpieczeństwo i komfort. Zanim dojdzie do zabiegu każdy pacjent przechodzi szczegółowy wywiad lekarski. Efekty zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego widoczne są od razu i utrzymują się do ok. 9 miesięcy.

 

 

 

About the author

Related

ortodoncja katowice chirurg stomatolog Kraków