Wygodny fotel w mieszkaniu

W ostatnich latach widać było całkowity zwrot w sposobie aranżacji wnętrza. Dotychczas osoby meblujące i dekorujące mieszkanie pragnęły, aby było ono minimalistyczne, nawiązujące do skandynawskiej stylistyki. Obecnie pisma wnętrzarskie lansują jednak zupełnie inny trend. Współczesna moda wykorzystuje wygodne, głębokie fotele, komfortowe kanapy, wytworne dodatki. Jednak to głównie fotele są przedmiotem pożądania!

Moda na Skandynawię

Fotele lansowane przez katalogi wnętrzarskie nawiązują przede wszystkim do stylistyki skandynawskiej (gruba tapicerka, prosty design) oraz do stylu z przełomu wieku XIX i XX. Szczególnie ten ostatni upodobali sobie klienci. Fotele pokojowe są szerokie oraz pozwalają na przybranie komfortowej pozycji (również z podkulonymi nogami). Na szczególną uwagę zasługują przede wszystkim wysokie oparcia, sięgające praktycznie po czubek głowy. Duże rozmiary nie odstraszają kupujących – przekonuje ich przede wszystkim gwarancja wygody oraz elegancki wygląd mebla.

Nietuzinkowe fotele z plastiku

Oryginalnym rozwiązaniem, które z pewnością sprawdzi się w kuchniach czy nowoczesnych jadalniach, są krzesła wykonane w całości z polikarbonu. Są one przezroczyste, najczęściej odlane w jednym kawałku. Krzesła te można uzupełnić miękkimi siedziskami, które kupujemy osobno.

About the author

Related