Jak wybrać hotel spa?

Nadchodzi taki moment w życiu każdej kobiety, że pragnie weekendu pełnego relaksu. Hotele spa są idealnym rozwiązaniem na takie zachcianki, szczególnie te, które mogą się pochwalić nie tylko specjalistycznymi usługami, niebanalnym wystrojem, jak i lokalizacją np. hotele spa nad morzem. By być w pełni zadowoloną z urlopu, wystarczy tylko wybrać odpowiednie miejsce- jak się okazuje, nie jest to wcale łatwe. Przedstawiamy kilka porad, dzięki którym wybierzesz idealne spa nad morzem i będziesz zadowolona z pobytu.

Porównanie ofert

Internet to doskonałe narzędzie. Niegdyś by porównać oferty hoteli, czy innych lokali musieliśmy wykonywać wiele żmudnych czynności. Dzwonienie, dopytywanie o cennik- to już czas przeszły. Dziś wystarczy skorzystać z porównywarki cen, albo zrobić sobie zestawienie cenników z tych hoteli, które nas najbardziej interesują. W ten sposób wybierzemy kilka hoteli odpowiadającym nam cenom. Dzięki temu w drodze eliminacji łatwiej będzie nam wybrać ten jeden.

Co znajduje się w cenie?

Cena za dobę bardzo często obejmuje inne dobra np. śniadanie, szwedzki stół, kolacje itp. Warto dokładnie przeczytać ceny za dobę i to, co się w nich zawiera i wybrać tę, która okaże się dla nas najbardziej opłacalna.

Lokalizacja hotelu

To, gdzie znajduje się nasz hotel, także ma ogromne znaczenie. W końcu nie chcemy spędzać całego dnia w hotelowym pokoju, a między zabiegami upiększającymi także znajdziemy przerwę. Dobrze by hotel znajdował się w dogodnej lokalizacji. Latem szczególnie popularne są hotele spa nad morzem. Nic dziwnego- taka lokalizacja jest idealna do wieczornych imprez, zabawy, pływania, opalania się, czy też korzystania z długich spacerów. Same plusy, a brak minusów.

Zabiegi

Nie da się ukryć- do hotelu spa jedziemy głównie, by wrócić piękniejszymi. Ważne jest zatem dobranie hotelu spa, by odpowiadał nam, jeśli chodzi o wybór zabiegów. Do tego jego załoga powinna być wyspecjalizowana i mieć dyplomy potwierdzające ich wiedzę. Dobrym nawykiem jest sprawdzanie po kolei osób z załogi poprzez wpisanie ich do wyszukiwarki- zobaczymy czy mamy do czynienia ze specjalistami, czy też nie koniecznie.

Dodatkowe przyjemności

Co przez to rozumiemy? Basen, siłownie i spa. Te wszystkie elementy pozwolą nam się odprężyć i zadbać o formę. Hotele spa z prawdziwego zdarzenia mają w ofercie znacznie więcej niż te wymienione powyżej elementy. Dzięki temu, gdy nie wychodzimy z hotelu, możemy dobrze i przyjemnie spędzić w nim czas. Ma to szczególne znaczenie przy dłuższych pobytach- kiedy zdążyliśmy już nadrobić zaległości książkowe, czy też filmowe.

Jadłospis

Jedzenie wpływa na nasz nastrój, dlatego to w hotelach spa powinno być najwyższych lotów. Do tego powinniśmy mieć do wyboru jadłospis dla osób z nietolerancjami pokarmowymi, czy wegetarian, Warto zadbać by dania były pięknie podane i zdrowe. Jedzenie jest jedną z największych przyjemności, dlatego oferowanie niedobrego jedzenia w hotelu nastawionym na relaks to czysty strzał w stopę. I to bardzo bolesny pod względem finansowym.

Opinie

Wybierając hotel spa, nie zapominajmy przeczytać opinii o nim na różnych portalach. To uniknie nam wybrania miejsca, które może pięknie wygląda na obrazku, ale kuleje w nim wszystko- począwszy od obsługi, poprzez jakość wykonywanych zabiegów, a skończywszy na standardzie pokoi. Dzięki odpowiedniemu researchowi wybierzemy miejsce, w 100% odpowiadające naszym potrzebom, w rozsądnych dla nas przedziałach finansowych. Nie pozostaje nam nic innego jak spakować, się cieszyć relaksem.

About the author

Related